PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Artykuły

kategoria: Podróże>Afryka data dodania: 2010-02-01      
autor: gosiaczek_81_D,

Moje wakacje na Teneryfie

ocena: 3.51przeczytano 213 razy


Chciałabym się podzielić moją podróżą na Teneryfę, miejscami które zwiedziłam, które poleciłabym każdemu przebywającemu na tej górzystej wyspie podczas urlopu.

Moją wędrówkę po wyspie rozpoczęłam od wjazdu na najwyższy szczyt Hiszpanii znajdujący się na Teneryfie - wulkan El Teide i szczerze powiedziawszy jest to niezbyt atrakcyjne miejsce na tej wyspie. Jest bardzo tłoczno, a kolejka nie dojeżdża do samego szczytu. Owszem można wejść na samą górę, ale na to niestety trzeba mieć zezwolenie. Jest to dla mnie nie do pomyślenia, gdyż dużo ładniejsze widoki znajdują się w MASCE. Tam warto pojechać pooglądać górzyste tereny i co najważniejsze nie trzeba za to płacić (oczywiście poza tym, że czymś trzeba dojechać).

Kolejnym miejscem koniecznym do zwiedzenia na tej wyspie jest TENO, gdzie nie ma zbyt wielu ludzi, a widoki są nie do opisania, skaliste wybrzeże z trzech stron otoczone oceanem, bardzo czysta woda - idealne miejsce do kąpieli słonecznych.

Niewątpliwie ogromną atrakcją jest LORO PARK w PUERTO DE LA CRUZ, gdzie można zobaczyć różnorodną florę i faunę. Ponadto kilka razy dziennie odbywają się pokazy orek, delfinów, fok i papug, bardzo zabawne i wskazane nawet dla najbardziej wybrednych widzów.

To najważniejsze miejsca, które poleciłabym wszystkim urlopowiczom na Teneryfie. Warto wybrać się na wycieczki objazdowe po wyspie, gdyż można zobaczyć wiele ciekawych miejsc.

strona: 1

oceń artykuł:


skomentuj artykuł:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:


1. 2010-02-02 12:51:55
gość: bea
Trudno mi się z Tobą zgodzić - wulkan El Teide to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie widziałam w życiu. Piękne i fascynujące. Byłam na szczycie i jestem pewna, że dobrze, że nie wszyscy tam wchodzą.


  Mapapowiększ 

  Hiszpania

Informacje o kraju: Hiszpania
Flaga - Hiszpania
© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms