PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Artykuły

kategoria: Podróże>Europa data dodania: 2010-04-01      
autor: lbt,

Maaajoooorkaa tu tu rutu tu tu ooo oo o

ocena: 2.89przeczytano 222 razy


Śniadanie jemy na niebiańskiej plaży Formentor, która o tak wczesnej porze jest jeszcze zupełnie pusta.Kiedy już się ruszylismy z plaży (a nie było łatwo się z nią rozstać) pojechaliśmy na zachód, jako, że wyspa się już z innych stron skończyła... Północna część jest górzysta. Góry Serra de Tramuntana - z najwyższym szczytem Plug Major o wysokości 1445 m.n.p.m. Drogi są kręte, ale szerokie i bez problemu przejeżdżamy przez całe pasmo. Wokół prześliczne krajobrazy i szczyty z których widać morze i wnętrze wyspy. Mniej więcej w połowie pasma zjeżdżamy do Sa Colobra - prześlicznej zatoczki i wąwozu rzeki Pareis. Miejsce na prawdę piękne, ale też bardzo popularne i zatłoczone.

Kolejnym celem jest miasteczko Valdemossa znane przede wszystkim z obecności tam na przełomie lat 1838 i 1839 Fryderyka Chopina oraz George Sand. Do dziś w klasztorze, w którym mieszkali znajdują się instrumenty, nuty i listy, które kiedyś należały do kompozytora.
Tego samego jeszcze dnia dojeżdżamy do stolicy - Palmy. Same miasto jest duże i tak zatłoczone, że zwiedzanie katedry - choś imponującej - nie miało większego sensu. Dodatkowo ołtarz zaprojektowany przez Gaudiego, największa atrakcja swiątyni, był zasłonięty rusztowaniami i nie oświetlony.
I tak skończył się nasz pobyt na Majorce, krótki, acz bardzo przyjemny. Warto ominąć najpopularniejsze miejsca (szerokim łukiem) i poznać prawdziwe oblicze Majorki.

Komunikacja
Wypożyczenie samochodu na 3 dni kosztowało nas około 90 euro. Z samym dostępem do punktów wypożyczeń nie ma problemu - jest ich kilka na lotnisku, możliwość taka jest także w hotelach (jeżeli korzysta się z wykupionych wczasów).
Komunikacja autobusowa w Palmie de Mallorca i jej pobliżu jest dobrze zorganizowana. Autobusy kursują do znanych kurortów np. El Arenal, za około 2 euro.Atrakcje
Nas interesowały głównie walory przyrodnicze, lecz i innych atrakcji na wyspie nie brakuje. Ważnym punktem są Jaskinie Smocze - Coves del Drac z jeziorem Mortel - z jednym z największych podziemnych jezior na świecie. w jednej z grot urządzona jest sala koncertowa. Zwiedzanie jaskiń możliwe jest co godzinę od 10 do 17.
W Serra de Tramuntana wyznaczone są szlaki, a piękne krajobrazy zachęcają do wielogodzinnych wędrówek.
Ponadto wyspa oferuje szereg atrakcji takich jak parki rozrywki, aquaparki itp.

Informacje praktyczne
Wyspa jest bardzo popularnym celem turystycznym, także nie ma problemów ze dobyciem wszelkim potrzebych informacji, także w języku angielskim i niemieckim.

strona: 1 | 2

oceń artykuł:


skomentuj artykuł:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:


  Mapapowiększ 

  Hiszpania

Informacje o kraju: Hiszpania
Flaga - Hiszpania
© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms