PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Artykuły

kategoria: Recenzje>Książki data dodania: 2010-07-29      
autor: lbt,

"Kurs języka arabskiego" wyd. Edgard - recenzja

ocena: 3.31przeczytano 213 razy


W ofercie wydawnictwa Edgard prócz kursów popularnych języków obcych pojawiły się także języki egzotyczne takie jak turecki, hebrajski, japoński, czy arabski.


Język arabski jest piątym najczęściej używanym językiem na świecie. Nie jest jednak łatwo znaleźć dobry kurs języka arabskiego, a w mniejszym miastach jest to praktycznie niemożliwe. Dla większości więc osób jedyną możliwością pozostaje samodzielna nauka. Dla nich właśnie przeznaczony jest Audio Kurs języka arabskiego wydawnictwa Edgard.

Kurs składa się z dwóch elementów - dwóch płyt CD z nagraniami oraz książki - podręcznika.

Nagrania na płycie są wysokiej jakości i zrealizowane z udziałem native speakerów.

Wstęp tworzą podstawowe informacje o gramatyce języka arabskiego: alfabet wraz z transkrypcją oraz wymową, opis pisowni liter, a także opis poszczególnych częsci zdań.
Każda z dwunastu lekcji zawiera słówka i zwroty do powtarzania za lektorem, krótkie ćwiczenia oraz słówka dodatkowe, a w kolejnych lekcjach także dialogi. Po każdej lekcji ponadto zapoznać można się z ciekawostkami dotyczącegymi życia w krajach arabskich np. informacje o arabskich sukach, arabskiej kawie czy ramadanie.

Prócz standardowych ćwiczeń w książce, w tzw 'niezbędniku kulturowym' opisane są najważniejsze kwestie kulturowe środowiska języka arabskiego. Poznajemy podstawy językowe, podstawowe zagadnienia historyczne, ciekawostki dotyczące muzyki, tańca, kuchni, świata rozrywki. Tematy niesłychanie istotne - przy nauce tak egzotycznego języka jakim jest arabski nie można pominąć aspektu kulturowego środowiska, które się nim posługuje.
Niezbędnik ten jest szczególnie wartościowy z uwagi na to, że trudno znaleźć tak zwięźle opracowane informacje o kulturze arabskiej, które obejmują tak wiele zagadnień jednocześnie.

Opisywany kurs jest jedynym tego typu kursem języka arabskiego na polskim rynku, oprócz niego możemy znaleźć krótkie rozmówki, w nich jednak brakuje opisu gramatyki, płyt z nagraniami, czy też niezbędnika kulturowego. Tak jak ze wszystkimi kursami do samodzielnej nauki, nie możemy liczyć na to, że po przerobieniu materiału będziemy płynnie posługiwać się nowopoznanym językiem, ale jest to świetna metoda na poznanie podstaw, które mogą się przydać w podróży.strona: 1

oceń artykuł:


skomentuj artykuł:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms