PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Artykuły

kategoria: Informacje>Transport data dodania: 2010-11-15      
autor: bierka,

Bilety online

ocena: 3.37przeczytano 57 razy


Internet stał się nieodzownym narzędziem w planowaniu naszych podróży. Niektórzy robią w nim wstępne rozeznanie w cenach i trendach zanim udadzą sie do biura podróży, inni natomiast kupują wszystkie potrzebna bilety i dokonują potrzebne rezerwacje na własną rękę. Wiele stron wyszło na przeciw takim turystom i przygotowało specjalne strony, na których można wyszukać, porównać cenę i kupić pożądaną usługę. Niektóre z nich są dostępne już w języku polskim.


Bilety lotnicze


www.skycanner.net to numer jeden, jeśli chodzi o kupowanie biletu lotniczego, szczególnie jeśli cena biletu lotniczego będzie decydować o wyborze terminu naszej podróży lub urlopu. Na stronie można sprawdzić i porównać ceny w wszelaki możliwy sposób: według jednego portu lotniczego, według wszystkich portów lotniczych w danym kraju i wybrać ten z najtańszą ofertą, lub wybrać najtańszy lot w miesiącu lub roku na wybraną trasę. Dodatkowo można tam też alternatywnie wybrać połączenia z przesiadką, które czasami są tańsze od lotów bezpośrednich. Po wybraniu odpowiedniej taryfy, następuje przekierowanie na główną stronę przewoźnika, aby bezpiecznie kupić bilet za pomocą karty debetowej. Potwierdzenie o zakupie otrzymujemy automatycznie na skrzynkę emailową. W specjalnym emailu znajdziemy numer referencyjny, który należy przedstawić na odprawie bagażowej na lotnisku. Zakup biletu jest możliwy w różnych walutach.


Bilety promowe


www.aferry.pl to strona, dla tych którzy chcą podróżować promem w Europie. Aferry Pl poleca bilety na ponad 1000 tras w obrębie Europy, Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu. Na stronie można wyszukać trasy promowe według państwa, portu lub porównać ceny biletów różnych przewoźników na tej samej trasie. Warto też skorzystać z ofert specjalnych i promocji lub po prostu sprawdzić rozkład jazdy promów. Zakup biletu odbywa się podobnie jak w przypadku skyscanner. Na emaila otrzymujemy numer referencyjny, który należy okazać na odprawie w porcie. Zakup biletu możliwy w Euro lub funtach brytyjskich.


Rezerwacja hotelu


www.booking.com - chyba najbardziej zaawansowana technologicznie strona do rezerwacji pokoju hotelowego. Hotel lub zakwaterowanie w B&B, pensjonatach itp można wybrać według szeregu różnych kryteriów. W dokonaniu decyzji pomagają liczne zdjęcia, recenzje gości lub informacja o odległościach do najbliższego lotniska, stacji kolejowej, atrakcji turystycznej, itd. Potwierdzenie rezerwacji hotelowej przychodzi drogą emailową. Opłata za pokój pobierana jest od razu lub po przyjeździe do hotelu (zależy od polityki danego hotelu). Możliwość bezpłatnej anulacji rezerwacji od 14 dni do 24h przed przyjazdem.


Jeśli znacie jeszcze inne podobne strony, to napiszcie o nich.strona: 1

oceń artykuł:


skomentuj artykuł:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms