Przez¦wiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Artykuły

kategoria: Pozostałe>Patronaty data dodania: 2011-02-10      
autor:

Zim± kajakiem przez Bałtyk

ocena: 3.43przeczytano 123 razy


Krzysztof Buczyński - polski Wiking już wkrótce dokona drugiego szturmu na Bałtyk zim±!
Cel wyprawy: przepłynięcie zim± kajakiem Morza Bałtyckiego. Trasa: Bornholm-Kołobrzeg. Zastępc± dowódcy ekspedycji jest Marcin Gienieczko.

Portal Przez¦wiat.pl obj±ł patronat medialny nad wypraw±.


Nazywam się Krzysztof Buczyński, w 1989 roku jako pierwszy człowiek na ¶wiecie, po 3krotnych próbach przepłyn±łem składanym kajakiem Bałtyk. Od tamtej chwili minęło ponad 20 lat... tęskonota za morzem, przygod± - postanowiłem przepłyn±ć Bałtyk kajakiem zim±! W ubiegłym roku dokonałem 1 próby, niestety nie udało się, a ja nauczony do¶wiadczeniem przygotowuje się do II szturmu (luty/marzec tego roku). Cel: przepłynięcie kajakiem Morza Bałtyckiego zim±.

Zamierzam wypłyn±ć na pocz±tku marca. Wystartuję z Bornholmu (z Ronne), meta wyprawy to Kołobrzeg. W ubiegłym roku płyn±łem z Kołobrzego, co niestety nie okazało się trafionym pomysłem, ze względu na warunki, wiatry itp, w tym roku więc trasa została zmieniona. Tak jak ponad 20 lat temu przypłynę z obcego kraju do Polski. Podj±łem także decyzje o zmianie kajaka-według mojego pomysłu wykonał go Janek ¦cigocki (jest cięższy i trochę powolniejszy od ubiegłorocznego). Fartuch za¶ wykonała firma DI SPORT. Obecnie trwa kompletowanie załogi. Do wyprawy przygotowywałem się cały rok. Trenowałem na rzekach i morzu, latem i zim±. Hartuję także organizm, jeżdż±ć na kiludniowe obozy do lasu, gdzie ¶pię na mrozie, często bez namiotu i trenuję.Przyzwyczjam się do zimna, niewygody. Pomagaj± mi także treningi Taekwon-Do, od ponad 30 lat nauczam tej sztuki walki.

Filmiki o ubiegłorocznej wyprawie :

Cele tegorocznej wyprawy:
- uczczenie setnej rocznicy zdobycia bieguna poludniowego przez Amundsena i oddanie hołdu polarnikom brytyjskim z wprawy Scotta ktorzy zgineli w drodze powrotnej, po¶wiecajac swe zycie dla wielkiej chwały czlowieka.
- propagowanie kajakarstwa turystycznego w sezonie zimowym
- wykorzystanie turystycznych i zdrowotnych walorów Bałtyku zim±
- promocja Rzeczypospolitej

hasło wyprawy: "ZAWSZE PAMIĘTAJ POLEGŁYCH BOHATERÓW"

W latach 80 składanym kajakiem przepłyn±łem Bałtyk, ze Szwecji do Polski. Swoje zmagania z żywiołem oraz systemem politycznym opisałem w ksi±że "Trydna Droga Vikinga czyli 3 razy kajakiem przez Bałtyk". Pierwsze dwie próby (w 1987 i 1988) zakończyły się klęsk±. Pierwszym razem, pod pretekstem sztormu Niemcy zabrali mnie na l±d, drygim razem mój kajak został wywrócony przez NRD-owski ¶migłowiec, bardzo blisko celu. W 1989 roku wyprawa zakończyła się sukcesem.

Wiadomo¶ci dotycz±ce wyprawy:

Zim± kajakiem przez Bałtyk - pierwsza aklimatyzacja na plusie

Zim± kajakiem przez Bałtyk - zbroja Vikinga
Zim± kajakiem przez Bałtyk - okręt Vikinga
Zim± kajakiem przez Bałtyk - drugi szturm
Wyprawa Legendary Viking już za moment wystartuje


Wyprawa na facebooku:
http://www.facebook.com/pages/Kajakiem-Przez-Baltyk/16445714693206

strona: 1

oceń artykuł:


skomentuj artykuł:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaĽnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms