PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Artykuły

kategoria: Pozostałe>Patronaty data dodania: 2011-05-02      
autor:

Autostopem ku Wolności

ocena: 3.00przeczytano 142 razy


Portal PrzezŚwiat.pl objął patronat medialny nad wyprawą "Autostopem ku Wolności".

Wyprawa "Autostopem ku Wolności" ma na celu dotarcie do Indii drogą lądową przez Bliski Wschód tylko i wyłącznie z wykorzystaniem autostopu. Swoją podróżą chcemy promować idee szeroko pojętej wolności i wzajemne zrozumienie między naszymi kulturami. Trasa przebiega przez kraje kojarzące się niektórym ludziom z brakiem swobody-takimi jak Iran i Pakistan. Jeśli warunki pozwolą, będzie to także Tybet oraz Chiny. Po drodze chcielibyśmy nocować u zwykłych ludzi, rozmawiać z nimi i pytać, co dla nich znaczy wolność i czy czują się wolni. Bardzo ważnym elementem naszej idei jest zbliżanie ludzi z odmiennych kultur-pokazanie Polakom, że na Wschodzie żyją ludzie tacy jak oni, z podobnymi problemami czy marzeniami, oraz analogicznie przełamywanie szkodliwych stereotypów na temat Polaków czy ogólniej Europejczyków.

Symbolicznym rozpoczęciem naszej podróży byłoby spotkanie z Lechem Wałęsą - polskim symbolem demokracji. Dokonanie przez Niego wpisu na temat wolności otworzy dziennik naszej podróży, który bierzemy ze sobą. Spotkanie z Panem Wałęsą jest umówione na 04.06.11 w Warszawie, więc datą wyruszenia wyprawy z Wrocławia będzie 03.06.11. Po dotarciu do Indii, na półmetku naszej ekspedycji stawilibyśmy się na audiencji u Jego Świętobliwości Dalajlamy, który zostawiłby podobny wpis. Zwieńczeniem byłaby wizyta u Szirin Ebadi, znanej Irańskiej działaczki na rzecz praw człowieka, uhonorowanej Pokojową Nagrodą Nobla w 2003 roku.

Wpisy tych trzech postaci będą wyznaczały kolejne etapy naszej podróży. Będziemy podczas niej także prosić napotykanych ludzi by wyrażali w naszym dzienniku własne zdanie na ten sam temat.
Zakończylibyśmy tą wyprawę spotykając się z Prezydentem Rafałem Dutkiewiczem we Wrocławiu.

W liczbach przedstawia się to następująco: 20 000 km, 80 dni, 16 państw, 2 studentów, 1 idea.
Ta wizja może się wydawać bardzo śmiała, jednak mimo naszego młodego wieku jesteśmy doświadczonymi podróżnikami, mającymi za sobą dziesiątki tysięcy kilometrów pokonanych w ten sposób oraz aktywnie działamy na rzecz promowania tego sposobu podróżowania w Polsce, organizując Ogólnopolski Zlot Autostopowiczów. Paweł jest także administratorem forum autostopik.pl - największego forum skupiającego autostopowiczów w Polsce. Paweł przebył już autostopem przeszło 60 000 km, Aleksander 14 000 oraz brał udział w wyprawach pieszych oraz rowerowych. Szczegółowe informacje na temat naszych dotychczasowych dokonań oraz trasy znajdą się na stronie www.autostopemkuwolnosci.pl.

Strona internetowa wyprawy: www.autostopemkuwolnosci.pl
Wyprawa na Facebooku: http://www.facebook.com/profile.php?id=100002302931727

strona: 1

oceń artykuł:


skomentuj artykuł:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:


1. 2011-05-26 21:06:07
gość: Magda
Paweł organizuje sylwestrowe wyjazdy autostopowe? Paweł zbiera pieniądze i nie wywiązuje się z obowiązków !!! Do dzisiaj czekamy na koszulki sylwestrowe !!! Pozbierał od prawie 300 osób po 30 zł i ani noclegu ani koszulek. Do dzisiaj walczymy o ich odzyskanie.... a ten jeździ za nasze pieniądze po świecie !!! Wstyd i hańba !!!

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms