PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Artykuły

kategoria: Podróże>Europa data dodania: 2012-07-07      
autor: Berd,

Morze Azowskie - alternatywa dla Krymu?!

ocena: 2.80przeczytano 182 razy


Czy Ukraina to dobry kierunek na wakacje? Czy oprócz Krymu, Lwowa i Karpat jest coś ciekawego? Okazuje się, że nasz wschodni sąsiad ma nie tylko do zaoferowania Morze Czarne ale również, nieodkryte jeszcze przez europejskich turystów, Morze Azowskie.


Sam Berdiańsk nie wydaje się dość ciekawy na pierwszy rzut oka. Miasto- jak miasto. W samym centrum jednak już zaczyna się czuć wakacyjną atmosferę- główna promenada ciągnąca się nad brzegiem morza to skupisko atrakcji, restauracji, kawiarni, stoisk z pamiątkami i tego wszystkiego, czego oczekujemy od turystycznych kurortów. Tuż obok portu, w centrum miasta, jest plaża. Jej rozmiar i kolor wody pozostawiają sobie jednak wiele do życzenia. Nie powinno to zniechęcić. Kawałek dalej jest miejsce, które zrekompensuje długą podróż- mierzeja.

Berdiańska mierzeja ma ok 24 km długości. Po obu stronach, praktycznie na całej długości, ciągną się piaszczyste, bezpłatne plaże. Woda nie jest przezroczysta jak na Krymie, ale tylko z jednego powodu- leczniczych właściwości. Wody Morza Azowskiego zawierają ponad 92 pierwiastki, które podczas kąpieli bez problemu wnikają w skórę i dostarczają organizmowi wszystkie niezbędne substancje. Poza morsko-stepowym klimatem teren ten obfituje również w lecznicze błoto i wody mineralne. Pokłady błota znajdują się w jeziorach, położonych na terenie uzdrowiska. Błoto bogate jest w różnorodne substancje organiczne i nieorganiczne, enzymy, witaminy, hormony i stymulatory biologiczne.

Mierzeja jest podzielona na 3 części- najbliższa miastu to teren uzdrowiskowy z kilkoma sanatoriami. Temperatura wody w wakacje osiąga nawet 28 st C. Dno opada bardzo łagodnie, a morze to prawdopodobnie jest najpłytszym w Europie. Centralna część- najbardziej "żywy" rejon- sporty wodne, restauracje, kawiarnie, dyskoteki... Koniec mierzei to raj dla ludzi kochających ciszę i przyrodę.

Można uatrakcyjnić sobie wakacje wyjściem do Aquaparku, Zoo czy Delfinarium. Berdiańsk- to również doskonały punkt wypadowy na Wschód Ukrainy. Donieck czy Zaporoże to tylko 4 godziny jazdy autobusem. Może warto zaryzykować i zapuścić się wgłąb Ukrainy?strona: 1

oceń artykuł:


skomentuj artykuł:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:


  Mapapowiększ 

  Ukraina

Informacje o kraju: Ukraina
Flaga - Ukraina
© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms