PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Artykuły

kategoria: Recenzje>Książki data dodania: 2013-03-20      
autor: lbt,

''Lecę dalej'' Marzena Filipczak

ocena: 3.38przeczytano 88 razy


Marzena Filipczak - autorka “Jadę sobie” tym razem leci, leci dalej, dalej i dalej. I tym razem przewrotny tytuł i ciekawa okładka wyróżnia tę pozycję na tle innych, podróżniczych książek.Również i tę książkę autorka dzieli tematycznie na dwie części: pierwsza, Lecę sobie, to opis podróży, druga natomiast, Lecę tanio, to niezwykłe porady praktyczne. Tym razem jednak autorka nie wybrała się w jedną, długą podróż, ale w aż dwanaście krótkich wyjazdów, które odbyła w nieco ponad rok. Są więc Wyspy Kanaryjskie, jest rumuńska Transylwania, deszczowa ale piękna Norwegia i marokański Fez. Czytamy o tym jak to było naprawdę w odwiedzinach u Świętego Mikołaja, o tym jak niezwykłe emocje wywołuje wśród tubylców coroczny karnawał w Weronie oraz o słynnej gruzińskiej gościnności.

Niedługie opisy podróży poprzedza skrupulatnie sporządzona notka o kwocie, zawsze niewysokiej, jaką autorka zapłaciła za bilety lotnicze. Trzeba przyznać, faktycznie, leci tanio. I chociaż wydaje się, że czasy niesłychanie tanich i łatwo dostępnych biletów lotniczych już się skończyły, nie oznacza to, że nie warto ich szukać, dobierając różne połączenia, a porady autorki z pewnością są inspirujące.

Druga część książki to informacje praktyczne, podzielone tematyczne na rozdziały. Stąd dowiemy się zatem jak kupować tanie bilety, na co wówczas zwrócić uwagę, a nawet jak wygląda, krok po kroku rezerwacja biletów oraz jakie my, pasażerowie mamy prawa i do czego zobowiązuje linie lotnicze regulamin. Przeczytamy jak spakować podręczny plecak, także jak sobie radzić kiedy nie ma możliwości zabrania ze sobą namiotu.
Gdzieś pomiędzy konkretnymi, ustawowymi danymi wplecione są własne refleksje i historie, a łatwość przekazu wszystkich informacji sprawia, że tuż po dobrnięciu do ostatniej strony książki, ma się ochotę spakować plecak i lecieć, lecieć daleko i tanio.


strona: 1

oceń artykuł:


skomentuj artykuł:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms