PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Artykuły

kategoria: Sprzęt>Sprzęt rowerowy data dodania: 2014-04-26      
autor: lbt,

Sakwy rowerowe Crosso Dry - test

ocena: 3.05przeczytano 518 razy


Po niemal miesiącu używania sakw Crosso Dry w czasie naszej tandemowej Islandii (http://www.tuitam.net/2013/09/rowerowa-islandia-informacje-praktyczne/) szczerze możemy je polecić. Cały sprzęt i jedzenie na dwie osoby musieliśmy zapakować na jeden rower. Do dyspozycji mieliśmy komplet sakw z serii Dry i pięćdziesięciolitrowy worek z tej samej serii. Cały zestaw razem dał nam 140 litrów pojemności.

Sakwy wykonane są z materiału Plastel/Polymar, szwy są podklejone. Zamyka się je przez rolowanie i klamrę - dzięki takiej konstrukcji są w 100% wodoodporne i wodoszczelne. Dodatkowo po zamknięciu tworzy się “uchwyt”, za który można je wygodnie przenosić.
Materiał jest trwały. Po trzech tygodniach pojawiły się na sakwach tylko niewielkie zadrapania w miejscach, na których rower się oparł np. przy upadku. Nawet w miejscach, w których wierzchnia część materiały się przetarła, sakwy wciąż nie przepuszczały wody.
Z racji tego, że mieliśmy mały namiot, każdej nocy sakwy zostawały na zewnątrz z prawie całym naszym sprzętem. Wiele razy padało na prawdę mocno, rosa była praktycznie zawsze, a sakwy ani razu nie przepuściły choćby kropli wody.

Sakwy są jednokomorowe, co można uznać zarówno za wadę jak i zaletę. Nam to rozwiązanie odpowiadało, wszystkie rzeczy i tak mieliśmy popakowane w oddzielne worki, więc nie czuliśmy potrzeby oddzielenia części bagażu w inny sposób.

Sakwy montowaliśmy na bagażniki Crosso i zestaw razem spisał się bardzo dobrze. Całość trzymała się sztywno, nie obcierała, ani nie obluzowywała się. Sakwy wyposażone są w solidne metalowe haki (na górze i na dole mocowania), które zakłada się na bagażnik. Konstrukcja jest stabilna, a jednocześnie łatwa do montażu. Sakwy można bez problemu otwierać i zamykać, gdy są zamontowane na bagażniku.
Metalowe haki rysują bagażnik, więc warto miejsce montowania na bagażniku zabezpieczyć wcześniej taśmą.
Od strony koła sakwy są wzmocnione sztywną płytą.

Na przodzie i tyle sakwy naklejone są elementy odblaskowe. Niby mała rzecz, a bardzo przydatna.

Strona producenta: http://www.crosso.pl .

strona: 1

oceń artykuł:


skomentuj artykuł:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms