PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Artykuły

kategoria: Podróże>Azja data dodania: 2008-01-31      
autor: Wroni, Piotr Wronek

Bangkok - Miasto Aniołów, Buddy, kontrastów i uśmiechu.

ocena: 3.39przeczytano 374 razy


Bangkok – stolica Tajlandii położona nad rzeką Menam. Miasto, którego pełna nazwa w języku tajskim brzmi: Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit, czyli po prostu – Miasto Aniołów.

Gwarne ulice Bangkoku
Panorama Miasta Aniołów
Port na rzece Menam

W Bangkoku miałem przyjemność spędzić zaledwie kilka dni i to wystarczyło, aby podbił moje serce. Jest to miasto magiczne, fascynujące, pełne egzotyki, które przyprawia o zawrót głowy. Spacerując ulicami Bangkoku ma się wrażenie jakby przeniesiono nas żywcem do filmu Matrix. Świątynie buddyjskie i taoistyczne, przeplatają się tu z nowoczesnym industrialem rodem z filmów science-fiction. A wokół ludzie - uśmiechnięci i bezinteresowni, dla których zgodnie z buddyjską filozofią każdy aspekt życia musi być "sanuk" – przyjemnością.

Świątynia Tao
Buddyjska ceremonia
Buddyjski mnich spacerujący ulicami Bangkoku

W Bangkoku miałem także okazję spróbować specjałów tajskiej kuchni – moim zdaniem najlepszej na świecie. Na zwykłych ulicznych straganach serwowane są dania, których smak jest naprawdę niezapomnianym doznaniem. Potrawa, która na pierwszy rzut oka może odstraszyć wrażliwego europejskiego turystę, po spróbowaniu okazuje się być rozpływającym w ustach kulinarnym majstersztykiem.

Specjały tajskiej kuchni

Wszystkim podróżnikom wybierającym się do Bangkoku polecam zwiedzanie świątyni Wat Traimit, w której można podziwiać ważący ponad 5 ton posąg Buddy. Świątynię Brzasku -Wat Arun oraz Wat Po kryjącą piękny, mierzący ok. 50 m posąg przedstawiający leżącego Buddę. W świątyniach spotykać można setki buddystów zapalających wonne kadzidła i medytujących przed posągami z wizerunkiem Przebudzonego.

Wat Traimit. Pięciotonowy posąg Buddy
Świątynia Brzasku - Wat Arun
Strażnik Świątyni Wat Arun
Posąg chińskiego strażnika z Wat Arun
Kolejny strażnik Wat Arun
Wat Po. Stopy leżącego Buddy
Wat Po. Pięćdziesięciometrowy posąg leżącego Buddystrona: 1 | 2

oceń artykuł:


skomentuj artykuł:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:


  Mapapowiększ 

  Tajlandia

Informacje o kraju: Tajlandia
Flaga - Tajlandia
© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms