PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Artykuły

kategoria: Sprzęt>Obuwie data dodania: 2007-12-14      
autor: lbt,

Buty HiMountain Gamba II, Mandi 2, Telde

ocena: 3.05przeczytano 1453 razy


HiMountain Gamba II
Buty wysokości 3/4 przeznaczone "na górskie wędrówki jak i do użytkowania na codzień w mieście". Wierzch butów wykonany jest z veluru i cordury, a nosek jest zabezpieczony ochronną gumą. Buty są wyposażone w nieprzemakalną membranę Hydro 10K.
Początkowo w tych butach chodziłem przez trzy zimowe miesiące w mieście, były całkiem wygodne. Membrana nigdy nie przemokła, jednak raczej nie można tu mówić o jakiejkolwiek oddychalności. Po paru godzinach bez zdejmowania w bucie jest bardzo gorąco i stopa się poci.
W maju w tych samych butach wchodziłem na Pico del Teide i Pico Viejo (relacja tutaj). Były to tylko dwa dni chodzenia po górach, a schodząc z Pico Viejo bałem się że odpadnie mi podeszwa. Puścił klej łączący podeszwę z resztą buta. Po tym buty nie nadawały się już do chodzenia.
Należy też wspomnieć o tym, że pomimo iż "podeszwa wykonana z gumy zapewnia dużą wytrzymałość mechaniczną oraz małą ścieralność" ścierała się raczej szybko zimą i bardzo szybko gdy już było cieplej.
Zarówno buty Gamba II jak i bliźniacze Zanda są wciąż dostępne w sklepie internetowym firmy.

HiMountain Gamba II
HiMountain Gamba II
HiMountain Gamba II


HiMountain Mandi 2
Buty, dwie pary, testowaliśmy na Camino de Santiago (opis znajdziesz tutaj). Początkowo byliśmy bardzo zadowoleni, buty były bardzo wygodne, miały całkiem niezłą oddychalność i dobrze się prezentowały. Sznurowadła się nie rozwiązywały. Po kilku dniach marszu pojawiły się pierwsze pęknięcia na podeszwie. Po około 12 dniach zapadła się podeszwa pod piętą i buty nie nadawały się już do chodzenia, a ja musiałem odwiedzić szpital z powodu okropnego pęcherza na pięcie.
Buty absolutnie nie warte uwagi. Na szczęście zostały już wycofane z produkcji. Niestety można je jeszcze kupić w sklepie internetowym HiMountain i w sklepach nie związanych bezpośrednio z firmą. Należy też zwrócić uwagę na to, że buty HiMountain Fast (także wciąż dostępne w sklepach) są zbudowane na takiej samej podeszwie, więc mogą wystąpić te same problemy.

HiMountain Mandi 2
HiMountain Mandi 2


Himountain Telde
Sportowe sandały z gumową podeszwą i bardzo mocnymi plecionymi paskami. Buty bardzo wygodne i trwałe. Gumowa podeszwa (także część stykająca się ze stopą) zapewnia brak możliwości nasiąknięcia buta po wejściu w kałużę lub w czasie deszczu, a przy tym jest bardzo wygodna. Buty używane były bardzo długo i intensywnie. Pomimo uszkodzeń mechanicznych oczywistych po tak długim użytkowaniu z butami nie stało się nic złego. Jedyne z testowanych tutaj butów godne polecenia.
But jest dość wąski (odstęp między łączeniami pasków z podeszwą z lewej i prawej strony), osoby z szerszą stopą raczej będą musiały wybrać inny model.

Opisane powyżej buty należą do jednych z tańszych, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę zniżkę 10% na kartę Euro<26 czy legitymację PTTK. Dostępne są m.in. w sklepach firmowych oraz w sklepie internetowym HiMountain.

www.himountain.pl - strona internetowa HiMountain

www.sfpl.pl - sklep internetowy HiMountainstrona: 1

oceń artykuł:


skomentuj artykuł:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms