PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Artykuły

kategoria: Informacje>Transport data dodania: 2008-04-04      
autor: lbt,

Dokąd lecimy? Dortmund, Sanderfjord Torp, Malmo Airport

ocena: 2.69przeczytano 278 razy


Dortmund Airport
Lotnisko to położone jest 16 km na wschód od centrum miasta Dortmund - jednego z głównych ośrodków przemysłowych Zagłębia Ruhry i drugiego co do wielkości w Europie centrum produkcji piwa.
Do centrum najwygodniej dojechać autobusem. Podróż ta to koszt 5€ (dzieci do lat 14 - 2€), bilety do kupienia u kierowcy. Jazda do centrum trwa około 25 minut, a autobusy kursują całą dobę. Do centrum, a także do innych miast dotrzemy także koleją np. Airport Shuttle. Informacje na temat tych połączeń znajdziemy na stronie www.bahn.de.
Taksówka do centrum to wydatek około 20€.
Na lotnisku oprócz barów i sklepów znajdziemy też biura podróży, w których typowe jest oferowanie wycieczek last minute. W Niemczech ten sposób podróżowania jest bardzo popularny.

Sanderfjord Torp Airport
Torp Airport funkcjonuje od 1997 roku i jest trzecim lotniskiem w pobliżu norweskiej stolicy. Choć od Oslo oddalone jest o około 110 km, dostaniemy się tam z niego szybko i wygodnie. Najbliżej lotniska położonym miastem jest Sanderfjord. Tam dostaniemy się autobusem linii 172. Do innych miast norweskich kursują autobusy firmy Flybussekspessen. Pasażerowie podróżujący liniami SAS mogą korzystać ze specjalnych autokarów, których rozkład jest zsynchronizowany z lotami tych linii.
Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w Sanderfjord. Dostaniemy się tam autobusem kursującym z lotniska co godzinę. Stamtąd podróż do Oslo trwa ponad godzinę.
Możemy się zdecydować na dalszą podróż samochodem, który bez problemu wypożyczymy na lotnisku. Lotnisko jest usytuowane przy autostradzie E18, którą podróż do Oslo trwa mniej niż 1,5 godziny.

Malmo Airport
Malmo Airport to jeden z dwóch portów lotniczych usytuowanych w pobliżu Malmo. Jest on bazą tanich linii lotniczych. W porcie możemy się zaopatrzyć się w walutę obowiązującą w Szwecji - koronę szwedzką (w agencji Forex).
Lotnisko znajduje się 30 km od centrum Malmo i 60 km od Kopenhagi. Jeżeli podróżujemy samochodem, dotrzemy tam szybko, drogą 108 lub E65. Jeżeli chcemy dojechać do Kopenhagi powinniśmy kierować się drogą E20 na zachód. Droga zajmie około godzinę jazdy i prowadzi przez potężny most Oresund łączący oba kraje.
Aby dotrzeć do Malmo możemy skorzystać z taksówki, jest to koszt około 400 koron szwedzkich, cenę zwykle można ustalić przed podróżą. Tańszym sposobem dotarcia do Malmo będzie jazda autobusem. Codziennie spod terminala głównego odjeżdża 30 autobusów komunikacji miejskiej, podróż trwa około 45 minut, a bilety kosztują 90 koron. Bilety do nabycia na lotnisku. Ponadto z Malmo Airport kursuje także specjalny autobus, który łączy lotnisko z dworcem kolejowym. Podróż nim trwa 12 minut i kosztuje 15€.

strona: 1

oceń artykuł:


skomentuj artykuł:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms