PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Artykuły

kategoria: Podróże>Europa data dodania: 2007-12-19      
autor: lbt,

Jesień w Barcelonie - przewodnik

ocena: 3.17przeczytano 9842 razy


 Nasz wyjazd do Barcelony był nieplanowany i nieoczekiwany. Nie udał się planowany wyjazd na Krym, na aukcji kupiliśmy bilety lotnicze po okazyjnej cenie (linii Clickair) i pod koniec września, wylądowaliśmy na wybrzeżu Costa Brava, w stolicy Katalonii, w Barcelonie!

Noclegi

W centrum jest kilka schronisk, w różnych cenach, od około 13 € za osobę do około 25. My wybraliśmy pole namiotowe. Już przed wyjazdem zdecydowaliśmy się na camping w miejscowości El Masnou, oddalonej od centrum o 11 kilometrów (dwie osoby i namiot 18€ za dobę). Pole bardzo ładne, z basenem, z widokiem na morze (lecz przez drogę szybkiego ruchu i linię kolejową Renfe :-) ).
Ceny hoteli w Barcelonie zaczynają się od 50€. Należy jednak wcześniej wybrać hotel i dokonać rezerwacji, gdyż na miejscu, w informacji turystycznej, oferowane są hotele z pokojami od 140 €.
Tanie noclegi można znależć też w pensjonatach rodzinnych (od 30 € za dwójkę). Ich listę można otrzymać w informacji turystycznej, lecz bez informacji o dostępnych miejscach. Trzeba samemu dzwonić i się dowiadywać.

Camping w El Masnou, nasz namiot i jego dwoje kolegów
Widok na Morze Śródziemne z campingu
El Masnou


Informacja Turystyczna

Pierwszych cennych informacji zasięgnęliśmy już w biurze na lotnisku. Tam też dostaliśmy mapki z miastem. Główny punkt informacji turystycznej znajduje się w przejściu podziemnym pod Placa Catalunya. Tam także można zaopatrzyć się w darmowe mapki, ulotki z informacjami o atrakcjach w mieście i zorganizowanych wycieczkach, oraz zapytać o to co potrzeba :-).

 Placa de Catalunya


Transport

Z lotniska na główny plac w mieście (Placa Catalunya) dotarliśmy Aerobusem (3,9 € za osobę).
W drugą stronę zaś do lotniska dojechaliśmy pociągiem Renfe, linią 10. Tym samym pociągiem można dojechać do kluczowych punktów w mieście oraz wzdłuż plaży do pobliskich miejscowości. To właśnie w ten sposób dojeżdżaliśmy do naszego campingu, szybciej niż by mogła trwać podróż metrem między dwoma punktami leżącymi w centrum. Komunikacja w mieście to przede wszystkim metro oraz autobusy. Ponadto jest także piętrowy Bus Turistic z otwartym dachem, objeżdżający uliczki z największymi atrakcjami Barcelony. Choć funkcjonuje to bardziej jako atrakcja niż środek transportu, przejażdżki cieszą sie dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród mniej samodzielnych turystów.
Jeśli chodzi o bilety na metro, czy Renfe, są bardzo łatwo dostępne, kupić je można w automatach, w podziemnych przejściach, na każdej stacji, płacąc gotówką bądź kartą płatniczą. Ceny wahają się od 1,35 €€ za jednorazowy bilet na dwie strefy (na metro bądź Renfe) do 9,20 € na bilet '10 viajes'.
Popularne w mieście, lecz bardziej wśród mieszkańców Barcelony, jest przemieszczanie się skuterem lub rowerem. Można je także wypożyczać.

Pociągi Renfe z plaży w El Masnou
strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5

oceń artykuł:


skomentuj artykuł:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:


7. 2010-08-29 15:42:15
gość: Dorka
Jedziemy na Costa Brava za 2 tygodnie i mamy zamiar zwiedzić Barcelonę....poświęcimy na to ze 3-4 dni.....świetny artykuł-pomocny bardzo :) dziekuje:)


6. 2009-04-25 22:56:28
gość:
dobra robota..dziekuje:)


5. 2009-01-11 16:04:18
gość: Małgosia
Inspirujący artykuł...


4. 2008-08-31 12:28:34
gość: Jola
Artykuł jest po prostu doskonały, rzeczowy, wiarygodny dzięki zdjęciom i bardzo pomocny dla kogoś, kto chciałby odwiedzić Barcelonę, czyli dla mnie. Teraz pojadę na pewno!!! Dziękuję bardzo autorom


3. 2008-08-19 22:59:32
gość:
A czy mozna autobusami lub metrem przewozic psy?


2. 2008-08-13 15:32:44
gość: Joanna.
Bardzo dobre.


1. 2008-08-13 15:32:18
gość: mahmalikop
greiy. ;-) supe, goot, dorze, kool.


  Mapapowiększ 

  Hiszpania

Informacje o kraju: Hiszpania
Flaga - Hiszpania
© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms