PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Artykuły

kategoria: Podróże>Azja data dodania: 2009-03-04      
autor: Gacus,

Japonia

ocena: 3.10przeczytano 882 razy


Tokio i zdjęcia (13.XI.2008)

Są wszystkie zdjęcia z Japonii, najciekawsze i najlepsze z nich pojawiły sie w poszczególnych notkach, tu są wszystkie, zebrane w wielkich ilościach, raz lepsze, raz gorsze:

Zdjęcia Łukasza

Zdjęcia by Jacek (I część)

Zdjęcia by Jacek (II część)

Dzie ła by Damian

Tych ostatnich jest na prawdę sporo, wymagają mocnej kawy na biurku

W Tokio było nieźle, poniżej muzyczna relacja, jeszcze niżej tekstowa, następnie filmowa i na końcu zdjęciowa:Tokio to straszny moloch. Samo miasto liczy sobie tylko 12 mln ludzi, ale cała aglomeracja, z Jokohamą i Kawasaski, to prawie 35 milionów ludzi!!! Jakieś 7 razy więcej niż ma Finlandia, gdzie teraz jestem, a którą nie wiedzieć czemu Japończycy sobie bardzo ukochali. My zamieszkaliśmy gdzieś na obrzeżach, po kilku przesiadkach cała podróż do "centrum" (nie ma czegoś takiego, Tokio ma 23 różne "centra") zabierała 1,5 do 2 godzin. Ciężko w Tokio o "białego", oficjalne dane mówią, że miasto zamieszkiwało ostatnio 25 tys. Amerykanów i Brytyjczyków, co jak na 12 milionów mieszkańców nie rzuca na kolana. Mnie, staremu trampowi, się w Tokio darzyło. Zdyscyplinowany naród, czyste ulice, ładny rząd biurowców w okolicach głównego dworca, pałac cesarski, eksluzywna dzielnica Ginza, nieporównywalnie przyjemniejszy smog niż te, które widziałem w "okolicznych" metropoliach - Singapurze, Hongkongu, Sajgonie czy Bangkoku. Miliony mróweczek w garniturach - "salarymanów" i ich żeńskich odpowiedników - "office lady" w mundurkach przemierzają setki stacji i tysiące skrzyżowań. Przez 300 dni w roku, przez 15 godzin na dobę.

Oto jedno z najbardziej zatłoczonych przez człowieka skrzyżowań na świecie:No i na koniec zdjęcia, Tokio to kupa szkła, żelaza i światła:

Ginza
Channel
Pałac cesarski
Tokio by night
Sony Building
Zatoka Tokijska
Tokio nocą
Tokio downtown
Tokio by night
Tokiostrona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

oceń artykuł:


skomentuj artykuł:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:


  Mapapowiększ 

  Japonia

Informacje o kraju: Japonia
Flaga - Japonia
© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms