PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Artykuły

kategoria: Podróże>Polska data dodania: 2009-03-08      
autor: kefirm,

Ujście Warty

ocena: 2.77przeczytano 86 razy


Tym razem chciałbym każdemu polecić nowy, niedawno utworzony (2001 r.) "Park Narodowy Ujście Warty". Jest to miejsce w którym Warta uchodzi do Odry i obejmuje swym obszarem sama rzekę Wartę jak i jej rozlewiska, bagna, krótko mówiąc wszystkie tereny podmokłe, które zamieszkuje ponad 200 gatunków ptaków. Do najciekawszych a zarazem i bardzo licznych należą przede wszystkim bociany, żurawie, gęsi. Wprawne oko oprócz czapli siwej może wypatrzyć również czaple białą, orła bielika i wiele innych ptaków drapieżnych. Jeśli szczęście nam dopisze możemy również usłyszeć derkacza. Jednakże najlepszą porą na obserwacje ptaków jest czas tuż po świcie lub począwszy od popołudnia do zachodu słońca. Dostępność parku zależy w dużej mierze od pory roku, co wiąże się w głównej mierze z poziomem wody na rozlewiskach, jako że znaczna cześć to tereny podmokłe lub zalane, dostępne jedynie w specjalnym obuwiu lub z łódki. Eksplorację parku zalecałbym właśnie za pomocą kajaka lub łodzi rzeką Wartą, rowerami lub konno po wałach i ścieżkach parku.
Z racji tego, że park został utworzony stosunkowo niedawno, cieszy się duża popularnością wśród miłośników przyrody i ornitologów, krótko mówiąc ludzi pragnących ciszy, spokoju oraz doznań estetycznych. Dla niektórych minusem tutaj może być brak turystycznej bazy towarzyszącej typu dyskoteki, puby, pizzerie, jednakże jest to dużym plusem ponieważ nie jest tam zbyt tłoczno. Sama otulina parku narodowego przyciąga mnóstwo wędkarzy przyjeżdżających również i zza zachodniej granicy.
Jeśli chodzi o nocleg, to ja osobiście spałem na kwaterze prywatnej, z pełnym wyposażeniem, którą mogę śmiało polecić każdemu, i której dodatkowym atutem jest to, że znajdowała sie ona zaledwie 2km od parku narodowego. Krótko mówiąc jest to idealne miejsce do wypoczynku na łonie natury, które polecam każdemu.Serdecznie zapraszam na:

http://www.trekearth.pl/uzytkownicy/kefirm
http://picasaweb.google.co.uk/kefirm


strona: 1

oceń artykuł:


skomentuj artykuł:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:


2. 2016-02-23 09:58:27
gość: daniel
nie ma co fajne [b]miejsce[/b]


1. 2016-02-23 09:58:17
gość: daniel
nie ma co fajne [b]miejsce[/b]


  Mapapowiększ © przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms