PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Artykuły

kategoria: Podróże>Azja data dodania: 2009-09-12      
autor: ma:czucha,

Indie w moich oczach

ocena: 3.12przeczytano 211 razy


Jesus loves you

Już w lepszym nastroju. To chyba za sprawą tego przecudnego miasteczka, w którym jestem. Kochin. A może tego, że się najadłam, albo tego, że okazuje się, że Hindusi jak chcą potrafią być mili i nawet o dziwo bezinteresowni?

Gdy przyjechałam tu wczoraj, byłam zaszokowana ilością kościołów. Na każdym kroku kościół, kaplice, krzyże, szkoły przykościelne! Podejrzewam, że polscy słuchacze pewnego radia mogliby poczuć zazdrość. W katolickiej Polsce nie widziałam tylu kościołów w jednej miejscowości, co tu w Indiach. Dość ciekawym widokiem była grupa kobiet w sari modlących się z różańcem w ręku. W tej chwili wkroczyłam do innego kraju. Nie ma tu świątyń hinduskich, zniknęły kolorowe obrazki z bóstwami za to pojawiły się kościoły i plakaty z napisami "Jesus loves you". Indie: w jednym miejscu modlisz się do Jezusa a w drugim karmisz małpy i słonie żeby mieć dobra karmę.YOU DON'T HAVE TO BE A SOLDIER TO LOVE YOUR COUNTRY

Dziś mija piąty dzień mojego pobytu w Kochin a ja nie wiem, kiedy ten czas zleciał! Mam wrażenie, że jestem tu od zawsze.
W końcu troszkę uwierzyłam w szczerość intencji ludzi. Jak się okazuje nie wszyscy czegoś oczekują, a są po prostu uprzejmi, mili i pomocni. Oczywiście nie brakuje tu zboczeńców i interesowanych handlarzy - ale z uwagi na okoliczności łagodzące można im to wybaczyć.

Piłam tu najlepszy na świecie koktajl mleczny z CHIKKU. Myślałam, że najlepszym koktajlem świata jest bananowy koktajl z Green Way’a, jednak chikku bije go na głowę, lub na kiść?? Pierwszy raz to widziałam, co właściwie nie jest niczym odkrywczym, Indie jakoś dziwnym trafem obrodziły w nieznane mi owoce i warzywa. Wyglada to jak mały ziemniak, lub połączenie ziemniaka z kiwi. Owoc sam w sobie jest paskudny, w konsystencji grudek papieru ściernego zatopionych w przejrzałej gruszce. Natomiast w połączeniu z mlekiem i lodem…. Coś cudownego, raj dla podniebienia. Przynajmniej mojego.Jeśli chodzi o przyjemności podniebienia to są tu wręcz nieograniczone. Ilości warzyw, przypraw oraz sposobów ich łączenia są po prostu niezliczone. Jedzenie to jedna z tych rzeczy, za którą się kocha Indie. Idąc tym tropem – ja pokochałam Indie od pierwszego ryżu biryani. Kocham Indie za wszechobecną soczewicę, za placki naan, za masala dosa, ale przede wszystkim za SAMOSY. W przypadku tej miłości samosy są jak pierścionek zaręczynowy – dostajesz i jesteś już stracona! Już na zawsze pozostajesz w tym związku! Czasami tylko zdradzasz, pochłaniając cichcem lassi – tutejszy jogurt. Właściwie pochłaniam go tak szybko, że nikt nie jest w stanie tego zarejestrować. A dzień bez bananowego lassi to dzień stracony. Wiec zawsze w jakimś ciemnym kącie kuchni lub w wąskiej uliczce można się oddać tej błyskawicznej zdradzie.Mimo tej miłości do indyjskiej kuchni od czasu do czasu odzywa się we mnie "zachodnia" natura i konsumuje Pepsi (o dziwo coca cola tu została wyparta właśnie przez koncern Pepsico, a myślałam ze coca cola jest zawsze i wszędzie). Zimna Pepsi nie dość, że gasi pragnienie, to działa też jakimś dziwnym sposobem kojąco na układ nerwowy. Po meczącym dniu, po znoszeniu upałów, które wcześniej wydały się być nie do zniesienia, po niezliczonych zaczepkach i otrzymywaniu coraz to różniejszych propozycji, wypijasz butelkę Pepsi i świat jest znów piękny.I znów byłam w kinie. Film zatytułowany był HEROS. Miał traktować o poważnej tematyce (przynajmniej tak mi się wydawało po patosie niektórych scen), ale był tak idiotycznie śmieszny ze aż niewiarygodne. Oczywiście nie rozumiem jeszcze w pełni hinduskiego języka jednak aktorstwo w Indiach jest na tak wysokim poziomie, że jak się okazuję nie trzeba nawet znać języka. Koniec końców morał z filmu był taki: YOU DON'T HAVE TO BE A SOLDIER TO LOVE YOUR COUNTRY!! Czy wiedzieliście o tym? Kochacie swój kraj tak jak Hindusi swój?

strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5

oceń artykuł:


skomentuj artykuł:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:


  Mapapowiększ 

  Indie

Informacje o kraju: Indie
Flaga - Indie
© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms