PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 Pico del Teide - perła Teneryfy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
W drodze na motocyklu do wszystkich krajów Europy.
Autor Wiadomość
Longway

Wysłany: 2009-11-10, 16:21   W drodze na motocyklu do wszystkich kraj?w Europy.

http://longway.travel.pl/

Long way- daleka droga...podr??e do wszystkich kraj?w Europy

Witam serdecznie czytelnik?w.
Na imi? mi Darek,kocham podr??e i motocykle.
Na jedno?ladach je?d?? od 1992 roku ,pierwszym reprezentantem tej grupy pojazd?w by?a motorynka,dalej weterany,a nast?pnie motocykle wsp??czesne.
Podr??e na motocyklach zawsze mnie rajcowa?y,ale nic nie wskazywa?o,?e „daleka droga” tak mnie wci?gnie.
We wrze?niu 2006r. kolejny raz zmieni?em motocykl,przesiad?em si? z Hondy CBR900RR na Hayabuse.
Wtedy,dalekie podr??e nie by?y argumentem przy wyborze tego moto,pr?dko??,moc i przyspieszenie powodowa?y ?e to Busa ,a nie inny model mia?a by? kolejnym sprz?tem.
W tamtym okresie mieszka?em w U.K ,motocykl kupi?em w PL,wi?c tu? po zakupie wr?ci?em
nim na wyspy,odwiedzaj?c po drodze Pary?.
Min??a zima,przysz?a wiosna
Pierwsza wiosenna wycieczka,kt?ra sta?a si? prze?omow? w moim motocyklowym ?yciu,mia?a
wie?? z Herefordu w ?rodkowo- wschodniej Anglii do Szkocji . ??cznie oko?o 1,5 tys km w 4 dni.
Sta?o si? inaczej,nie mog?em si? powstrzyma? b?d?c ju? w Szkocji,przed?u?y?em urlop i w 10 dni objecha?em nabrze?em Wielk? Brytanie przez Johna Grow na p??nocy ,po Lands End w Kornwalii ,czyli dwa najbardziej oddalone punkty U.K,a? po Cardiff w Walii pokonuj?c,ponad 4tys. km.
Podr?? ta sta?a si? ogniskiem zapalnym,powsta?a idea dotarcia do wszystkich kraj?w Europy.
Czas realizacji marze?...
Tego samego roku,latem,wybra?em si? w samotn?,ponad miesi?czn? wypraw? po Europie,pokonuj?c dystans 14 tys km.
By tego dokona? ,zrezygnowa?em z pracy i postawi?em wszystko na jedn? kart?.... PODR?E !!!.
Z Dover w Anglii,promem dotar?em do kontynentalnej Europy, przemierzaj?c Francj?, Szwajcari?,Lichtenstain, Austri?,S?owacj?,Czechy,Polsk?, S?owacj? po raz kolejny,W?gry, Chorwacj?,S?oweni?,W?ochy,Watykan,San Marino,Monako,Francj?, wr?ci?em do Anglii.
Po powrocie przysz?a pora na szukanie pracy,nie by?o z tym problemu,ale musia?em czeka? 3 tygodnie zanim j? rozpoczn?. Trudno by?o usiedzie?,ruszy?em wi?c na weekendowa wycieczk? do Walii. W Holyhead widz?c prom do Irlandii stwierdzi?em ,?e kiedy? tam si? wybior?.
No i wybra?em si?,tydzie? p??niej p?yn??em z Holyhead w kierunku Dublina.
Na zielonej wyspie sp?dzi?em 10 wrze?niowych dni,podczas kt?rych objecha?em Republik? Irlandii dooko?a nabrze?em,odwiedzaj?c r?wnie? Irlandi? P??nocn? i Belfast.
W ko?cu trzeba by?o przystopowa? z ?yciem motocyklowego „w??cz?gi ” ,wr?ci?em do Anglii
i skupi?em si? na pracy i snuciu marze? o kolejnych woja?ach.
Sezon 2008,waha?em si? dok?d jecha?. My?la?em o Islandii, by?o jedno ale...
czy sportowo- turystyczna Hayabusa da rade na bez asfaltowych Islandzkich odcinkach ???
Odpowiedz by?a jedna..., jad? i sprawdz? to.
Jeszcze b?d?c na promie mia?em w?tpliwo?ci co do mojego wyboru kierunku podr??y,
okaza?em si?,by? jedynym na pok?adzie motocyklistom jad?cym ?cigaczem,reszta towarzystwa dosiada?a,BMW GS,KTM,AFRYKI itp.
Islandia urzek?a mnie swoj? bajkowo?ci?,szybko zjecha?em z asfaltowej w 95% drogi A1 i pod??y?em r??nej jako?ci drogami jedynie utwardzonymi. W krainie lodu,nie odwiedzi?em tylko Interioru,bowiem problem mia?y tam nawet motocykle enduro.
Z Islandii po p?yn??em w 2 dniowy rejs do Dani,dalej Polska (wizyta u rodzinki i znajomych) i powr?t do U.K
Sezon 2009 to radykalne zmiana w obsadzie,dotychczas wszystkie woja?e przeby?em sam.(tylko podczas podr??y przez Wielk? Brytanie towarzyszy? mi kumpel. Pozdro Szymon)
Tym razem rusza?a zemn? Ania, moja druga po?owa,z kt?r? przeby?em w 27 dni 9,5 tys. km przez Ba?kany,Grecj?,Europe wschodni? i ....wi?cej mo?e w kolejnej ods?onie lub na Naszej stronie,
http://longway.travel.pl/

Pozdrawiamy Serdecznie
Darek i Ania z Gniezna

mrzysty

Wysłany: 2010-04-16, 21:06   

podziwiam bardzo g??wnie dlatego ?e busa nie jest motocyklem podr?zniczym, ja tak?e troche ?migam po Europie ale ograniczam si? do 1-2 wyjazd?w dwu tygodniowych problemem jest praca i rodzina ale planuje tak?e co? ambitniejszego wszystko do przeczytania na mojej podr??niczej stronce http://www.mrzysty.pl/

Odpowiedz do tematu