PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Informacje

Mikronezja: informacje, artykuły, porady, mapa.


Flaga - Mikronezja

Mikronezja


MIKRONEZJA
(Federacja Mikronezji/Federalne Stany Mikronezji)
Stolica: Palikir
Waluta: dolar amerykański (USD)
Język urzędowy: angielski

Wiza, przepisy wjazdowe
Wizy otrzymuje się na granicy (z wyjątkiem wiz z prawem do pracy, o które trzeba ubiegać się przed przyjazdem). Przy wjeździe należy okazać ważny paszport oraz bilet na powrót lub dalszą podróż. Wiza jest bezpłatna, udzielana na 30 dni pobytu (może być przedłużona do 90 dni). Paszport musi być ważny co najmniej 120 dni od momentu wjazdu. Pobierana jest opłata wyjazdowa w wysokości 10 lub 15 USD, w zależności od miejsca wyjazdu. W kwestiach wizowych można kontaktować się również z Ambasadą Federacji Mikronezji w Waszyngtonie, w której kompetencjach są sprawy dotyczące Europy: 1725 N Street, N.W., Washington DC 20036, tel. (202) 223-4383, faks (202) 223-4491.

Przepisy celne
Leki należy przewozić w oryginalnych opakowaniach wraz z receptą.

Przepisy prawne
Surowo karane są wszelkie przestępstwa związane z narkotykami (posiadanie, używanie i handel).

Ubezpieczenie
Zalecane jest pełne ubezpieczenie (zwłaszcza zdrowotne) z opcją ewakuacyjną.

Szczepienia, służba zdrowia
Występuje zagrożenie cholerą i tyfusem – żądane są świadectwa szczepienia przeciw tym chorobom. Przypadki zachorowań na cholerę są spowodowane brakiem wystarczającej ilości zdrowej słodkiej wody. Brak specjalistycznej opieki medycznej; w nagłych przypadkach konieczne jest przewiezienie na Hawaje, Guam bądź do Australii.

Informacje dla kierowców
Drogi są kiepskie (asfaltowe należą do rzadkości), jazda mało komfortowa i niebezpieczna. Ruch jest prawostronny. Można wynająć samochód.

Bezpieczeństwo
Z uwagi na zwiększoną agresywność i przestępczość na wyspie Weno zaleca się wzmożoną ostrożność i unikanie spacerów po zapadnięciu zmroku.
OBYCZAJE. Należy nosić skromny ubiór.

Przydatne informacje:

• Mikronezja leży w tropikalno-monsunowej strefie klimatycznej, na obszarze geograficznym o podwyższonym ryzyku występowania trzęsień ziemi i tsunami. Występują obfite opady deszczów, zwłaszcza na zachodnich wyspach, oraz obsunięcia ziemi. Od czerwca do grudnia jest pora tajfunów.
• Dodatkowe informacje dostępne są na stronach internetowych, np.: www.visit-fsm.org.
Polska nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych z Mikronezją. Najbliższy polski urząd konsularny znajduje się w Sydney (Australia).


Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych


Dodaj swoją opinię o kraju:

twoje imię:
twoja opinia:


Opinie użytkowników o kraju:


  Mapapowiększ 

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms