PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Informacje

Samoa: informacje, artykuły, porady, mapa.


Flaga - Samoa

Samoa


SAMOA
(Niezależne Państwo Samoa)
Stolica: Apia
Waluta: tala (WST), 1 WST = 100 sene;
1 EUR = 3 WST
Języki urzędowe: samoański, angielski

Wiza, przepisy wjazdowe
Wizy nie są wymagane na wjazd i pobyt do 60 dni w celach: turystycznych, odwiedzin, tranzytu, a także udziału w spotkaniach i konferencjach organizowanych przez władze Samoa. Wymagane są: ważność paszportu co najmniej 6 miesięcy ponad przewidywany okres pobytu, bilet na powrót lub dalszą podróż, odpowiednie środki utrzymania oraz potwierdzenie zakwaterowania. Osoby pragnące przedłużyć pobyt ponad 60 dni muszą złożyć wniosek bezpośrednio do Visa Section, Immigration Division, Ministry of Foreign Affairs, Government of Tonga, PO Box 352 Nuku’alofa, tel. 00676 26 970/26 969, faks 00676 26 971/23 360, e-mail: visatonga@yahoo.com. Zaleca się posiadanie w paszporcie wielokrotnej wizy do Australii. W celu zalegalizowania wjazdu na Samoa w celach innych niż wyżej wymienione obywatele RP powinni skontaktować się z Ambasadą Samoa w Brukseli: Avenue de l’Oree 20, Belgium 1050, tel. (00322) 660-8454, faks (00322) 675-0336, e-mail: samoa.emb.bxl@skynet.be.

Ubezpieczenie
Zalecane jest wykupienie pełnego ubezpieczenia, zwłaszcza zdrowotnego.

Szczepienia, służba zdrowia
Konieczne jest przedstawienie dowodu szczepienia przeciw żółtej febrze przy przyjeździe z regionów zagrożonych tą chorobą. Występuje choroba rubella, szczególnie groźna dla kobiet w ciąży, dzieci i starszych osób.

Informacje dla kierowców
Samochód można wynająć na większości wysp (stacje benzynowe znajdują się wyłącznie w większych miastach). Ruch jest prawostronny.

Przydatne informacje:

• Usługi turystyczne są na dobrym poziomie.
• Samoa leży w tropikalno-monsunowej strefie klimatycznej, na obszarze geograficznym o podwyższonym ryzyku występowania trzęsień ziemi i tsunami. Pora deszczowa trwa od października do marca. Występują tajfuny.
• Należy unikać spożywania wody prosto z kranu.
• Dodatkowe informacje dostępne są na stronach internetowych (np.: www.govt.ws; www.visitsamoa.ws).
Polska nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych z Samoa. Najbliższy polski urząd konsularny znajduje się w Sydney (Australia).


Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych


Dodaj swoją opinię o kraju:

twoje imię:
twoja opinia:


Opinie użytkowników o kraju:


  Mapapowiększ 

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms