PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Informacje

Tuvalu: informacje, artykuły, porady, mapa.


Flaga - Tuvalu

Tuvalu


TUVALU
(Terytorium Tuvalu)
Stolica: Fongafale
Waluta: dolar australijski (AUD); 1 AUD = 100 centów
Języki urzędowe: tuvalu, angielski

Wiza, przepisy wjazdowe
Wiz (są bezpłatne) udziela się na granicy. Należy okazać ważny paszport, bilet na powrót lub dalszą podróż oraz odpowiednie środki utrzymania na czas pobytu. Wiz udziela się na okres 1 miesiąca, z możliwością przedłużenia na kolejne 3 miesiące (obowiązuje wówczas opłata 30 AUD za każdy miesiąc). Przy wjeździe paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy.

Przepisy prawne
Surowo karane są wszelkie przestępstwa związane z narkotykami. Homoseksualizm jest nielegalny i podlega karze wieloletniego pozbawienia wolności. Należy nosić skromny strój.

Ubezpieczenie
Zalecane jest wykupienie pełnego ubezpieczenia, zwłaszcza zdrowotnego.

Szczepienia, służba zdrowia
Opieka zdrowotna jest na bardzo niskim poziomie (w przypadku poważnych zachorowań hospitalizacja odbywa się na Guam lub na Hawajach). Zagrożeniem dla zdrowia są choroby układu pokarmowego, wywoływane głównie złą jakością wody pitnej. Odnotowuje się przypadki gorączki tropikalnej – dengi.

Przydatne informacje:

• Kraj położony jest w tropikalnomonsunowej strefie klimatycznej, na obszarze geograficznym o podwyższonym ryzyku występowania trzęsień ziemi i tsunami. Między marcem a listopadem występują bardzo obfite deszcze.
• Trzeba uważać na ostre krawędzie raf koralowych (możliwość skaleczenia).
• Warto zaopatrzyć się w dolary australijskie przed wjazdem do Tuvalu z uwagi na bardzo ograniczone możliwości wymiany walut.
• Słońce operuje bardzo intensywnie – niezbędne jest noszenie ciemnych okularów i używanie kremów przeciwsłonecznych.
• Dodatkowe informacje są dostępne na stronach internetowych: http://www.tuvaluislands.com.Polska nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych z Tuvalu. Najbliższy polski urząd konsularny znajduje się w Sydney (Australia).


Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych


Dodaj swoją opinię o kraju:

twoje imię:
twoja opinia:


Opinie użytkowników o kraju:


  Mapapowiększ 

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms