PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Informacje

Gabon: informacje, artykuły, porady, mapa.


Flaga - Gabon

Gabon


GABON
(Republika Gabońska)
Stolica: Libreville
Waluta: frank Środkowoafrykańskiej Wspólnoty Walutowej (XAF), 1 XAF = 100 centymów
Język urzędowy: francuski

Wiza, przepisy wjazdowe
Przy wjeździe do Gabonu obywateli polskich obowiązują wizy pobytowe i tranzytowe. Można je uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatycznych Gabonu za granicą, np. w Paryżu lub Berlinie. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty wydania wizy. Służby graniczne mogą żądać okazania biletu powrotnego, środków na utrzymanie, rezerwacji hotelu.

Przepisy celne
Przepisy celne są zbliżone do standardów europejskich.

Szczepienia, służba zdrowia
Z uwagi na duże zagrożenie chorobami tropikalnymi wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze. Zaleca się także szczepienia przeciw durowi brzusznemu, polio, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Należy unikać spożywania żywności i napojów niewiadomego pochodzenia. Kąpiele, szczególnie w wodach stojących, mogą spowodować zarażenie bilharcjozą. Istnieje duże ryzyko zachorowania na malarię. Służba zdrowia jest dość dobrze zorganizowana. Koszt wizyty lekarskiej wynosi 25 USD, dzień pobytu w szpitalu kosztuje ok. 100 USD (bez dodatkowych świadczeń).

Informacje dla kierowców
Honorowane jest polskie i międzynarodowe prawo jazdy.

Podróżowanie po kraju
Nie ma ograniczeń. Należy unikać podróżowania nocą, przebywania na plażach nie strzeżonych, odwiedzania dzielnic oddalonych od centrum miasta.

Przydatne informacje:

• Gabon ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, zwłaszcza na wybrzeżu atlantyckim (Libreville i Port-Gentil). Doba w hotelu wyższej klasy kosztuje ponad 100 USD.
• Obowiązuje zakaz fotografowania budynków administracji państwowej i obiektów wojskowych oraz portów lotniczych.
Gabon podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Kinszasie (Demokratyczna Republika Konga). W Libreville rezyduje konsul honorowy RP.


Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych


Dodaj swoją opinię o kraju:

twoje imię:
twoja opinia:


Opinie użytkowników o kraju:


  Mapapowiększ 

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms