PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2009-10-17 14:26:22      

Kino w pięciu smakach + 20 darmowych biletów!

ocena: 3.00przeczytano 117 razy


Tegoroczny Festiwal „Kino w pięciu smakach” - jedyne takie wydarzenie w Polsce - odbędzie się w dniach 22 października - 15 listopada 2009 r. W tegorocznym programie znajdzie się kilkanaście filmów z Tajlandii, Wietnamu i innych krajów Indochin – w większości będą to premiery na polskim rynku. Do tej egzotycznej filmowej uczty przygotowano szereg wydarzeń towarzyszących, w tym te o charakterze podróżniczym.

Wietnam w Fotoplastikonie
Wraz z rozpoczęciem 3. Festiwalu Filmowego "Kino w pięciu smakach" Fotoplastikon Warszawski otworzy swoje przestrzenie na wystawę fotografii z wyprawy legendarnego polskiego podróżnika Andrzeja Zawady do Wietnamu. Zawada w 1957 roku wraz ze Zdzisławem Kozłowskim i Jerzym Wehrem wziął udział w ekspedycji do Wietnamu zorganizowanej przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Jej celem było założenie stacji pomiarowych dla badaczy. Wyprawa zakończyła się brawurowym zdobyciem najwyższego szczytu Indochin - Phan Xi Pang. Dziś, po skomplikowanym procesie konserwacji, unikatowe, fenomenalne obrazy zachowane na stereoskopowych przezroczach już od 22 października br. podziwiać będzie można w Fotoplastikonie Warszawskim. Na uroczystym otwarciu wystawy będzie można posłuchać fascynujących opowieści dwóch członków tej wyprawy – prof. Romana Tessera oraz Marka Górskiego.

„Wyprawa do Wietnamu”
Fotoplastikon Warszawski, Aleje Jerozolimskie 51
22.10.2009, godz. 11:00 – otwarcie wystawy, konferencja prasowa
22.10 – 25.11.2009 r. – wystawa
Więcej informacji o wystawie: www.fotoplastikonwarszawski.pl
Wystawę w Fotoplastikonie organizuje Muzeum Powstania Warszawskiego.


steroskopowe przezrocze z wystawy Wyprawa do Wietnamu

Gościnnie: Festiwal Włóczykij z Gryfina na „Kinie w pięciu smakach”

Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij” (www.wloczykij.com) to 10-dniowy festiwal skierowany do ludzi, którzy „odnajdują swoją podróżniczą i życiową „tropę” z dala od utartych szlaków” - tłumaczy Przemek Lewandowski, spiritus movens Festiwalu, który odbywa się co roku w miejscowości Gryfino. Jest najciekawszym tego typu wydarzeniem w Polsce, a w programie znajdują się m.in.: pokazy slajdów oraz fotografii, przeglądy profesjonalnych długometrażowych filmów z odległych i egzotycznych zakątków świata jak również degustacje potraw "kuchni świata", koncerty alternatywnych zespołów, wystawy, warsztaty, bale, gry i zabawy oraz ekstremalne i nietypowe rajdy na orientację.
W tym roku gryfiński festiwal wystąpi gościnnie w warszawskim kinie Muranów w postaci cyklu prezentacji niezwykłych wypraw do Azji odbytych przez polskich podróżników.
„Włóczykij” na „Kinie w Pięciu Smakach”

sobota, 24 października 2009
15:30 – Arkadiusz „Arun” Milcarz „Indonezja a nawet Papua Nowa Gwinea”
17:00 – Jerzy Arsoba - "Barwy i twarze Laosu"

niedziela, 25 października 2009
15:00 – Sebastian Durbacz - "Wietnam - tam i z powrotem"
16:30 – Andrzej Muszyński "W poszukiwaniu sprzeczności. Tajlandia, Kambodża"

Kino Muranów, Warszawa
bilety: 5 zł, bilet na wszystkie prezentacje: 15 zł
24-25.10.2009 r.
kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, Warszawa

Wraz z organizatorami festiwalu "Kino w pięciu smakach" mamy przyjemność zaprosić 20 czytelników portalu PrzezŚwiat.pl na cztery pokazy podróżników za darmo!
Pierwsze 20 osób, które wyśle wiadomość ze swoim nazwiskiem i chęcią otrzymania darmowego biletu na adres przezswiat@gmail.com otrzyma darmowy bilet na pokazy podróżników!
Bilety będą do odbioru w kasie kina Muranów przez całą sobotę i niedzielę (24,25.10).

Wszystkie bilety zostały już rozdane.

Targi podróży
Pokazom slajdów i niezwykłych opowieści podróżników towarzyszyć będą mini-targi podróży. We foyer kina Muranów zaprezentują się firmy podróżnicze, które organizują niestandardowe i alternatywne wyprawy do krajów Azji Południowo - Wschodniej. Wszyscy ci, w których mieszka niespokojny duch wędrowca i odkrywcy, którzy nie tylko cenią największe atrakcje podróżnicze i skarby kultury, ale z równie intensywną pasją zapuszczają się w odludne zakątki, znajdą dla siebie odpowiednią propozycję. W czasie targów będzie można zapoznać się z „dorobkiem” firm jak i aktualnymi ofertami, trasami, cennikiem. Doświadczeni podróżnicy podzielą się także uwagami dotyczącymi przygotowań do podróży, transportu, sprzętu, a także udzielą dobrych rad na wyprawę, jakich na próżno szukać w przewodnikach.

W targach wezmą udział:
- MK Tramping
- Arsoba Travel
- Aslema Tours
- Klub Obieżyświat

Targi Podróży
25.10.2009
godz. 14:00 – 18:00
foyer kina Muranów, ul. Generała Andersa 1, Warszawaoceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms