PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2009-10-25 21:11:27      

Tatry: droga do Morskiego Oka otwarta

ocena: 3.00przeczytano 12 razy


Po trwającym od lipca ubiegłego roku remoncie droga do Morskiego Oka została uroczyście otwarta. Remont najpopularniejszego szlaku w Tatrach kosztował 12 mln zł. Przez ponad rok ustabilizowano sześć dużych osuwisk, a drogowcy wykonali nową nawierzchnię.

Droga pozostanie, tak jak dotychczas, drogą dla pieszych. Dojazd samochodem będzie możliwy tylko dla służb ratowniczych i zaopatrzenia do schroniska. Od listopada będą na drodze kursowały wozy konne.

Symboliczny szlaban na drodze do Morskiego Oka przecięli w sobotę starosta tatrzański, Andrzej Gąsienica-Makowski i szef klubu PO, b. minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna. W uroczystości wziął udział także jego następca w MSWiA Jerzy Miller.

"Pokazaliśmy, że jak władza dobrze współpracuje, to ludzie mają wymierną korzyść" - powiedział dziennikarzom Schetyna.

Starosta tatrzański przypomniał, że to były szef MSWiA przyczynił się do remontu drogi, przekazując na ten cel 7 mln zł.

Z nowej drogi zadowolone są władze Tatrzańskiego Parku Narodowego. "Droga może i odbiera komfort bycia sam na sam z przyrodą, z drugiej strony ułatwia organizację ruchu i utrzymanie porządku" - powiedział dyrektor TPN, Paweł Skawiński. "Osuwiska czekały na remont 21 lat" - przypomniał.

Drogą do Morskiego Oka w sezonie przechodzi nawet 10 tys. osób dziennie. Trakt powstał w 1902 r. jako droga bita z tłucznia wapiennego. Zmodernizowano ją na przełomie lat 50. i 60. XX wieku.

źródło: onet.pl


oceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms