PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2009-12-28 12:13:58      

8 nowych połączeń Ryanair z Krakowa

ocena: 3.00przeczytano 26 razy


Co najmniej osiem nowych połączeń lotniczych z Krakowa uruchomi od wiosny przyszłego roku Ryanair - największa tania linia lotnicza w Europie. Irlandzki przewoźnik stawia przede wszystkim na kierunki na południe Europy.

Jak zapowiedział dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Ryanair Laszlo Tamas, nowe kierunki z Krakowa będą uruchamiane sukcesywnie od marca przyszłego roku. Będą to połączenia do miast włoskich: Rzymu, Pizy i Trapani na Sycylii oraz miast hiszpańskich: Alicante i Malagi. Poza kierunkami południowymi pojawią się też loty do brytyjskiego Leeds, Oslo Rygge w Norwegii oraz Brukseli Charleroi w Belgii.

Według zapowiedzi przedstawiciela Ryanair, to nie koniec nowości z Krakowa na przyszłoroczny sezon letni. W ciągu najbliższych kilku tygodni przewoźnik może ogłosić loty do Madrytu i Barcelony w Hiszpanii, a także kolejnych miast we Włoszech. Pod uwagę brana jest także Francja.

Tamas zaznaczył, że obecnie Ryanair obsługuje 12 połączeń z krakowskiego lotniska, które jest dla niego największym portem w Polsce, pod względem liczby przewiezionych pasażerów.

Przewoźnik planuje, że w ciągu 2009 roku przewiezie do i z Krakowa około 700 tysięcy osób. W całej Polsce będzie to 3 mln pasażerów.

Ryanair to największa europejska niskokosztowa linia lotnicza. Przewoźnik posiada ponad 200 samolotów, które stacjonują w 36 bazach na całym kontynencie. W tym roku przewiezie około 66 mln pasażerów.

źródło: onet.pl

oceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms