PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2010-03-05 12:22:33      

Nowe połączenie lotnicze - z Gdańska na Islandię

ocena: 3.00przeczytano 14 razy


Tania islandzka linia lotnicza Iceland Express od 4 czerwca br. zaoferuje połączenie z Gdańska do Reykjaviku. Będzie to pierwsze połączenie lotnicze Trójmiasta z Islandią. Samoloty na trasie Gdańsk - Reykjavik - Gdańsk będą latały raz w tygodniu, w piątki.

Przedstawiciel Iceland Express w Polsce, Dyrektor Generalny Aviareps S.A., Marek Sławatyniec poinformował we wtorek w Gdańsku, że dzięki temu połączeniu pasażerowie z Gdańska, po noclegu w Reykjaviku, będą mogli tanimi liniami dolecieć do Nowego Jorku lub Winnipeg w Kanadzie.

W ub. roku islandzka linia lotnicza obsłużyła pół miliona pasażerów. W tym roku planuje przewieźć o 60 tys. więcej osób.

Wiceprezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, Tomasz Kloskowski poinformował, że połączenie z Islandią jest 43 trasą obsługiwaną przez lotnisko. Islandzki przewoźnik jest natomiast 9 firmą korzystającą z gdańskiego portu.

W 2009 roku port obsłużył prawie 2 mln pasażerów. Oznacza to spadek ruchu pasażerskiego o 2,2 proc. w stosunku do rekordowego w historii lotniska 2008 roku.

źródło: onet.pl

oceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms