PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2010-03-29 13:22:34      

Nowe połączenia z Okęcia

ocena: 3.00przeczytano 14 razy


Osoby podróżujące z warszawskiego lotniska Okęcia od niedzieli będą mogły skorzystać z nowych połączeń lotniczych. Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego przewoźnicy uruchomią 9 nowych kierunków - m.in. do Casablanki, Palma de Mallorca, Tallina, Bratysławy i Bejrutu.

"Sezon letni 2010 rozpoczynamy z większą liczbą połączeń w porównaniu do ubiegłego roku. W sumie nasze lotnisko zaproponuje połączenia do 90 portów lotniczych w 37 krajach w porównaniu do 83 portów w 34 państwach w sezonie lato 2009. Po raz pierwszy w letniej siatce warszawskiego lotniska znajdzie się regularne połączenie do Maroka" - poinformował w czwartek dyrektor lotniska Chopina Michał Marzec.

Loty regularne będzie obsługiwać 30 linii lotniczych.

Po raz pierwszy z warszawskiego lotniska będzie można bezpośrednio polecieć do Casablanki. Marokański przewoźnik Royal Air Maroc od 27 kwietnia będzie latał na tej trasie we wtorki i piątki.

Z kolei rumuńska linia lotnicza Blue Air od 29 marca rozpocznie loty do cypryjskiej miejscowości Larnaca - będzie tam latać trzy razy w tygodniu.

Już latający z lotniska Okęcie Norwegian Air Shuttle od 31 marca rozpoczyna sezonowe połączenie do Palma de Mallorca w Hiszpanii, które będzie obsługiwane do 25 sierpnia - dwa razy w tygodniu.

LOT wprowadza cztery nowe trasy: do Tallina (od 10 maja - raz dziennie), Bratysławy (od 17 maja - codziennie bez sobót), Bejrutu (16 czerwca - 30 września - trzy razy w tygodniu) oraz Goteborga (od 16 sierpnia - raz dziennie). Natomiast węgierski Wizz Air rozpocznie od 30 marca loty trzy razy w tygodniu do Eindhoven w Holandii i Wenecji oraz od 10 kwietnia do fińskiego Turku (we wtorki i soboty).

W sezonie letnim przewoźnicy będą częściej latać na istniejących już trasach. Więcej będzie połączeń m.in. do Katowic (PLL LOT), Reykjaviku (Iceland Express), Mediolanu (Lufthansa Italia), Burgas (Norwegian Air Shuttle), a także Londynu Luton, Rzymu Fumicino, Forli pod Bolonią, Barcelony oraz Madrytu (Wizz Air).

W niedzielę przechodzimy na czas letni; wskazówki zegarów przesuwamy z godz. 2 na godz. 3 rano. Jak zapewnił rzecznik lotniska Kamil Wnuk, pasażerowie nie powinni mieć żadnych problemów z podróżą, ponieważ w tych godzinach nie odbywają się loty samolotów.

Sezon letni trwa do końca października tego roku.

źródło: onet.pl

oceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms