PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2010-04-28 10:37:30      

Autostopowa majówka Wrocław - Rimini

ocena: 3.00przeczytano 20 razy


Auto Stop Race to jedyne tego typu wydarzenie na Dolnym Śląsku i jedno z nielicznych w Polsce. Ideą zawodów jest dotarcie, w jak najkrótszym czasie, z Wrocławia do wyznaczonego przez organizatora celu. Jak sama nazwa wskazuje, jest to wyścig bardzo specyficzny. Jedyna dopuszczalną formą transportu będzie tzw. okazja. Trasa przejazdu jest dowolna. Z góry określone jest tylko miejsce rozpoczęcia oraz miejsce docelowe, którym jest nadmorskie włoskie miasto - Rimini.
Projekt Auto Stop Race jest organizowany przez studentów zrzeszonych w Klubie Podróżników BIT przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W pierwszej edycji, 1-3 maja 2009, udział wzięło niemal 200 studentów z całej Polski, z czego nieco ponad 50 dwuosobowych teamów dotarło na metę w chorwackiej Puli. Dzięki sporemu wsparciu Partnerów każdy uczestnik ASR2009 wrócił do kraju z nagrodą.
W tym roku organizatorzy chcą, aby w wyścigu wystartowało więcej osób i już planują atrakcje na mecie. W imprezie może wziąć udział każdy student (bądź studentka ;-)), który ma ochotę przeżyć coś innego. Nie trzeba studiować we Wrocławiu, wystarczy zabrać ze sobą towarzysza podróży, zapakować plecak i pojawić się na starcie 1. maja.
Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej www.autostoprace.pl

oceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms