PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2010-05-24 18:34:44      

Camel-burger w Dubaju

ocena: 3.00przeczytano 4 razy


Jedna z restauracji w Dubaju proponuje swoim klientom dania z wielbłąda - czworonoga służącego w pustynnych krajach Zatoki Perskiej jako środek transportu. Szczególnie popularny jest camelburger, który niedawno pojawił się w karcie dań - pisze w piątek AFP.

"Pomysł pochodzi od naszego szefa, który jako dziecko jadł wielbłądzie mięso i pił wielbłądzie mleko - wyjaśnia Ramesh, Hindus, który zarządza restauracją Local House od jej otwarcia w 2004 roku. - W tej restauracji chciałby pokazać to reszcie świata".

Jednogarbne dromadery stanowią cześć kultury rodowej mieszkańców Półwyspu Arabskiego, w tym Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie organizowane są m.in. ich wyścigi i konkursy piękności.

Większość naszych klientów to turyści z różnych stron świata, którzy szukają nowych smaków - wyjaśnia Ramesh.

Dania te - począwszy od zup przez kebaby, steki po hamburgery i pizze - przygotowywane są wyłącznie na bazie wielbłądziny pochodzącej z farmy niedaleko miasta-oazy Al-Ain w emiracie Abu Zabi.

Restauracja serwuje również wielbłądzie mleko, z którego robiona jest np. czekolada.

Camelburger kosztuje 35 dirhamów (około 31 złotych), pozostałe dania są w cenach od 20 do 72 dirhamów (od 17 do 64 złotych). Właściciel myśli o otworzeniu całej sieci takich restauracji w pozostałych emiratach. Chciałby, aby jedna z nich znajdowała się w Burdż Chalifa - najwyższym budynku świata znajdującym się w Dubaju.

źródło: onet.pl

oceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms