PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2010-06-18 15:05:30      

LOTem z Warszawy do Bejrutu

ocena: 3.00przeczytano 13 razy


Od 16 czerwca LOT uruchomił bezpośrednie połączenie ze stolicą Libanu – Bejrutem. Rejsy realizowane będą trzy razy w tygodniu.

To już czwarte nowe połączenie uruchomione w tym roku przez LOT. Na pasażerów pierwszego rejsu do Bejrutu czekać będzie na lotnisku tort, każdy otrzyma też drobny upominek - czekoladową chałwę libańską.

Nieco ponad trzy godziny lotu dzieli Warszawę od Bejrutu – libańskiej stolicy, nazywanej Paryżem Wschodu. Miasto zachwyci miłośników poszukiwania kulturowych różnic oraz niezapomnianych turystycznych wrażeń, a także amatorów życia nocnego, którzy do rana mogą bawić się przy dźwiękach egzotycznej muzyki. Na podróżnych czeka słynna libańska kuchnia, gościnni mieszkańcy, a także miejski gwar stolicy, w której mieszają się klimaty orientu i zachodniego świata.

Bejrut zbiera w ostatnich latach entuzjastyczne recenzje. W 2009 roku został wybrany przez New York Times numerem 1. w rankingu miejsc, które trzeba zobaczyć. Podobną opinię wystawił miastu najpopularniejszy wydawca przewodników turystycznych, Lonely Planet.

Liban to świetne miejsce dla wymagających podróżników – zajęcie znajdą tu dla siebie wielbiciele zwiedzania i pieszych wędrówek, nurkowania, a nawet narciarstwa. To niewielkie państwo ma liczne atrakcje: ruiny starożytnych miast i posiadłości, islamską architekturę, nowoczesne miasta oraz piękne plaże.

Ceny biletów w obie strony zaczynają się od 1380 zł. Rejsy realizowane będą samolotami Embraer 175.

Rozkład lotów:

Warszawa - Bejrut: poniedziałek, środa, sobota, wylot 22:30, przylot 02:55
Bejrut - Warszawa: wtorek, czwartek, niedziela, wylot 03:55, przylot 06:40

Pierwsze rejsowe połączenie między Warszawą a Bejrutem LOT uruchomił już w 1939 roku. Na trasę, z międzylądowaniem w Burgas, a potem w Larnace, wrócił w latach 80.

źródło: onet.pl

oceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms