PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2010-08-12 11:18:45      

Ryanair znów na trasie Kraków - Madryt

ocena: 0.00przeczytano 7 razy


Po półtorarocznej przerwie Kraków będzie miał ponownie bezpośrednie połączenie lotnicze ze stolicą Hiszpanii - Madrytem. Na początku listopada uruchomi je największa europejska tania linia lotnicza, Ryanair.

Menadżer ds. marketingu i sprzedaży Ryanair Laszlo Tamas poinformował, że samoloty na trasie Kraków - Madryt będą latać trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. Pierwszy lot jest zaplanowany na 1 listopada.

Według przedstawiciela irlandzkiego przewoźnika będzie to 21 trasa obsługiwana przez te linie lotnicze z krakowskiego lotniska.

Przewiduje on, że w tym roku Ryanair obsłuży w krakowskim lotnisku milion pasażerów. Irlandzka linia lata z Krakowa do miast w Hiszpanii, Włoszech, Niemiec, Wielkiej Brytyjski, Norwegii, Belgii oraz na Malcie.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim co do wielkości (po warszawskim Okęciu) lotniskiem w Polsce. Z lotniska korzysta regularnie 18 przewoźników, port współpracuje także z kilkunastoma liniami czarterowymi. W zeszłym roku port obsłużył blisko 2,7 mln pasażerów.

źródło: onet.pl

oceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms