PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2010-10-02 22:52:34      

Trzęsienia ziemi w Indonezji

ocena: 0.00przeczytano 2 razy


Do dwóch niemal jednoczesnych trzęsień ziemi o sile 6,6 oraz 7,2 doszło we wschodniej Indonezji w czwartek nad ranem czasu lokalnego (w środę wieczorem czasu polskiego). Władze Dżakarty wystosowały ostrzeżenie przed tsunami, ale potem je odwołały.

Oba wstrząsy wystąpiły na wodach u wybrzeży Papui, w niewielkiej odległości od siebie i w krótkim odstępie czasu, około godz. 2 nad ranem w czwartek czasu lokalnego (w środę ok. godz. 19 czasu polskiego).

Jak podały amerykańskie służby sejsmologiczne (USGS), epicentrum pierwszego wstrząsu znajdowało się około 105 km od Dobo, głównego miasta w grupie wysp Aru. Ognisko wstrząsów znajdowało się na głębokości 21 km.

Drugie trzęsienie nastąpiło 30 sekund później w tym samym rejonie, ale było płytsze - ognisko wstrząsów znajdowało się na głębokości 12,3 km.

Indonezyjskie służby sejsmologiczne powiadomiły tylko o drugim wstrząsie, którego siłę oceniły na 7,4.

Brak doniesień o stratach spowodowanych trzęsieniami.

Indonezja leży na obszarze szczególnie zagrożonym trzęsieniami ziemi z powodu wielu uskoków tektonicznych. W 2004 roku potężne trzęsienie u wybrzeży prowincji Aceh w północnej części Sumatry spowodowało falę tsunami na Oceanie Indyjskim, która zabiła 230 tysięcy ludzi.

źródła: onet.ploceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms