PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2010-11-23 17:00:45      

Izrael buduje mur na granicy z Egiptem

ocena: 3.00przeczytano 12 razy


Izrael rozpoczął w poniedziałek budowę muru wzdłuż części granicy z Egiptem, mającej łączną długość 250 km - poinformowało ministerstwo obrony. Celem projektu jest walka z nielegalną imigracją oraz przemytem narkotyków i broni.

Jak pisze agencja Reutera, w 2010 roku egipskie wojsko zastrzeliło co najmniej 28 osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę i dostać się do Izraela w poszukiwaniu pracy lub schronienia.

"Pracujemy nad zabezpieczeniem 140 km granicy" - powiedział przedstawiciel ministerstwa obrony Udi Szani. Dodał, że prace będą polegały na budowie muru oraz zainstalowaniu elektronicznych skanerów wczesnego ostrzegania.

Prace rozpoczęto na kilku odcinkach granicy. Budowa zajmie około roku i będzie kosztować ok. 370 mln dolarów.

Budowa muru wzdłuż całej granicy wymaga zgody rządu. Koszt projektu wzrósłby wówczas do 1 mld dolarów.

Rzecznik rządu Mark Regew powiedział, że Izrael buduje ogrodzenie, by chronić obywateli i powstrzymać "nielegalny import narkotyków, handel ludźmi i przenikanie do Izraela terrorystów, którzy chcą zabić naszych obywateli".

Granica izraelsko-egipska rozciąga się od Strefy Gazy do miasta Eljat nad Morzem Czerwonym. Zabezpieczają ją patrole graniczne. Wzdłuż granicy znajdują się wieże strażnicze.

źródło: onet.pl

oceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms