PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2011-02-28 16:05:25      

Wyprawa Legendary Viking już za moment wystartuje

ocena: 3.00przeczytano 21 razyDo wyprawy przygotowywał się cały rok. Trenował sztuki walki, pływał kajakiem, hartował organizm w ekstremalnych warunkach. Spróbuje zrobić coś, czego nikt jeszcze nie dokonał. Start wyprawy już w tym tygodniu. Załogę tworzą:
Krzysztof Buczyński
Marcin Gienieczko
Justyna Bojarowska
Współorganizatorem wyprawy jest: Burmistrz miasta Sochaczew Piotr Osiecki.

Sponsorzy to: CEZIM, KĘDZIORA, TRAMEX, BORNPOL, IMT LOGISTIC, DI SPORT, MOTO PRZYSTAŃ, LIGA MORSKA KOŁOBRZEG, REMONDIS, POWIAT ŁOWICKI.

Patronat medialny: Ziemia Sochaczewska, Nowy Łowiczanin, Przez Świat, Peron 4 , Radio Plus.

Polski Wiking już za moment wyruszy na Bałtyk, by samotnie po raz kolejny zmierzyć się z żywiołem. Cały rok ciężko pracował, by spróbować zrobić coś, czego jeszcze nikt nie dokonał. Sprawdzi, czy jest to w ogóle możliwe. W ubiegłym roku otworzył Bałtyk zimą. Nauczony doświadczeniem zmienił taktykę. Popłynie z Bornholmu do Polski stabilniejszym, cięższym kajakiem. Tak jak legendarni Wikingowie kierował się będzie na południe. Rok 2011 to 100-lecia zdobycia Bieguna Północnego. Krzysztof Buczyński chce zgodnie z hasłem: "Zawsze pamiętaj poległych bohaterów”, przypomnieć wspaniałych polarników: Roalda Amundsena oraz komandora Roberta Jastrzębia Scotta, którzy w młodości kształtowali jego osobowość.

Kliknij - Zobacz wszystkie informacje na temat wyprawy

oceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms