PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2012-03-21 20:25:35      

VIII Festiwal Podróżniczy „Na Rozdrożach”

ocena: 3.00przeczytano 11 razy
Festiwal Podróżniczy „Na Rozdrożach” to impreza odbywająca się corocznie w Kielcach od kwietnia 2005 roku. Obecnie Festiwal jest organizowany w partnerstwie pomiędzy Studenckim Kołem Naukowym Turystyki "Bez Nazwy", Klubem Globtroterów "Tramper", Fundacją "Regionalis" i Agencją Reklamową "Mediateka".

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-28 kwietnia 2012 w Instytucie Geografii UJK, Restauracji Plejada, Klubie POODER i Pałacyku Zielińskich w Kielcach i 29 kwietnia w plenerze.

Celem Festiwalu jest zgromadzenie osób ciekawych świata, które z zainteresowaniem oglądają prezentacje różnorodnych wypraw przygotowane przez zaproszonych prelegentów i zdobywają wiedzę na temat miejsc, które podróżnicy odwiedzili. Wśród prelegentów można dostrzec amatorów wycieczek, którzy zaczynają swoją przygodę z podróżą, a także wytrawnych podróżników, mających na swoim koncie już sporo osiągnięć w tej dziedzinie.

W programie Festiwalu oprócz bloku ponad 40 relacji z wypraw zorganizowany zostanie giełda ofert i sprzętu "Dla Aktywnych", kiermasz książek podróżniczych, wystawy fotografii, pokazy filmów podróżniczych, imprezy plenerowe: rajd z ogniskiem integracyjnym, plener fotograficzny, a także cykl warsztatów foto, konkursy z nagrodami, degustacje, gry i zabawy etc. etc.

Z roku na rok impreza staje się coraz popularniejsza i zrzesza coraz większą publiczność. Mamy nadzieję, że Festiwal Podróżniczy „Na Rozdrożach” w nowej, rozszerzonej formule będzie cieszył się jeszcze większym powodzeniem zarówno ze strony prelegentów, jak i publiczności.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli m.in. Carl Honore (jeden z twórców idei Slow Life i Nuno Gomes (mistrz świata w nurkowaniu).

Więcej o Festiwalu i aktualny program imprez można znaleźć na stronie www.na-rozdrozach.eu.


PrzezŚwiat.pl objął festiwal patronatem medialnym.

oceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms