PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2013-07-04 10:55:40      

13000km autostopem przez Europę

ocena: 2.96przeczytano 154 razy
Ile razy mówiliście sobie, że nie wyjedziecie za granicę bo za daleko, bo nie ma z kim, bo nie znacie wystarczająco języka? Takie pytania zadał sobie też Krzysztof Skrzypek i pomimo tego że nie ma z kim, że nie jest mistrzem języków obcych postanowił wyjechać i to nie byle jak! Za pomocą autostopa ma zamiar dotrzeć na trzy najbardziej wysunięte punkty lądu stałego Europy. Na początku przejedzie przez Litwę, Łotwę, Estonię i Finlandię, aż do Norwegii na najbardziej wysunięty na północ punkt Europy – Nordkapp.

Następnie przez Szwecję, Danię, Niemcy, Belgię, Francję i Hiszpanię ma zamiar dotrzeć do ciepłej Portugalii, a dokładniej do Cabo da Roca – jest to leżący około 40 km od centrum Lizbony, najdalej wysunięty na zachód punkt Europy. Stamtąd ma zamiar przejechać niecałe 700 km do Hiszpanii na Przylądek Marraqui – najdalej wysunięty na południe punkt Europy – stąd już tylko krok do Afryki! W drodze powrotnej zamierza zatrzymać się jeszcze w Chamonix i stanąć u stóp najwyżej góry Europy – Mont Blanc.

Długość całej trasy będzie wynosić 13 000 km. Krzysztof cały swój dobytek będzie nosił na plecach, a spał głównie w namiocie – chociaż gdy trzeba będzie podładować aparat, czy telefon najprawdopodobniej będzie musiał znaleźć pole namiotowe czy tani hostel.

Czy uda mu się pokonać całą tą trasę autostopem, czy będzie musiał korzystać z płatnych środków transportu takich jak pociągi czy autobusy? I czy w ogóle uda mu się wrócić do domu, z tak odległych końców Europy?

Jeżeli chcecie poznać odpowiedź na to pytanie, obserwujcie na bieżąco jego wyprawę – start 20 lipca!

Strona wyprawy: 3strony.blogspot.com

oceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms