PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2008-04-13 20:28:52      

XI Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe Sopot-Monachium 2008

ocena: 3.00przeczytano 32 razy


Od 11 lat miłośnicy „podróży za jeden uśmiech” mają swoje mistrzostwa. Poznawanie w ten nietypowy sposób krajów ma za zadanie przybliżyć uczestnikom rajdu walory turystyczne, historię, a także kulturę poszczególnych państw i narodów, a same zawody umożliwić integrację środowiska autostopowego.

W tym roku uczestnicy będą ścigać się z Sopotu do Monachium.

W latach ubiegłych ścigano się m.in. do Pragi, Berlina, Rygi czy Splitu. W tym roku start, podobnie jak w latach ubiegłych, zaplanowano w Trójmieście, gdzie swoją siedzibę ma Polski Klub Przygody - główny organizator imprezy. Metę przewidziano natomiast 1100 kilometrów dalej, w stolicy Bawarii - Monachium. Zawodnicy jak zawsze będą musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyskają członkowie tego zespołu, który na mecie w Niemczech pojawi się jako pierwszy.

Impreza, która odbywać się będzie w długi, majowy weekend (1-4 maja br.), nie ma charakteru komercyjnego. Skierowana jest głównie do młodzieży akademickiej. Choć uczestnikami zawodów często bywają ludzie, którzy taki status posiadali kilka, a niekiedy kilkanaście lat temu. Jedynym ograniczeniem stawianym przez organizatorów jest pełnoletność.

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to największa tego typu impreza w Europie, a zarazem i na świecie. W ubiegłorocznej edycji zawodów wzięło udział blisko 300 osób z Polski, Niemiec, Łotwy i Francji.

Szczegółowe informacje na temat zawodów, jak również formularze zgłoszeniowe, można znaleźć na stronie www.KlubPrzygody.pl.

oceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms