PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2008-06-13 23:27:00      

Strajki w Hiszpanii

ocena: 3.00przeczytano 125 razy


Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że od 7 czerwca 2008 r. trwają strajki w sektorze transportu w regionach: Katalonia, Walencja i Murcja, gdzie nastąpiło miejscowe odcięcie i blokady niektórych dróg. Przewiduje się, że sytuacja taka może rozszerzyć się na całe terytorium Hiszpanii. Jedną z form protestu ma być blokada transportu z rafinerii, co uniemożliwi dostawy paliwa dla całego kraju.

Strajk został poparty przez francuskie związki zawodowe małych przedsiębiorstw transportowych, które prowadzą akcję protestacyjną na granicy francusko-hiszpańskiej w La Perthus, na wysokości La Junquera (Gerona). Akcja protestacyjna może objąć inne przejścia graniczne między Francją i Hiszpanią. W wyniku tej sytuacji mogą powstać problemy z zaopatrzeniem w produkty spożywcze i paliwa. Według prognoz sprzedawców paliw, jeśli strajki nie zakończą się, od połowy tygodnia pojawią się kłopoty z dostawami paliw.

Aktualne informacje na temat strajku i blokad drogowych można uzyskać w języku hiszpańskim, na stronie internetowej Dirección General de Tráfico, pod adresem: www.dgt.es/portal/es/informacion_carreteras/incidencias/

źródło: msz.gov.ploceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms