PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2008-07-26 18:19:03      

Trudne warunku na szlakach w Tatrach

ocena: 3.00przeczytano 18 razy


W Tatrach panują niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Po ostatnich, intensywnych opadach deszczu, podwyższony stan wód w potokach spowodował podtopienie wielu szlaków i w tych miejscach występują utrudnienia z ich przejściem.
Szczególnie dotyczy to szlaków: na Przeł. Iwaniacką z Dol. Chochołowskiej, obejście wokół Morskiego Oka, Wąwóz Kraków, dojście Dol. Roztoki do Dol.Pięciu Stawów, Polana Małej Łąki, Dolina Lejowa i dojście z Kir.
Szlak Cyhryla - Psia Trawka jest zamknięty z powodu zerwanego mostka.
Szlaki są bardzo mokre, śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Dodatkowym utrudnieniem jest nadal padający deszcz, niski pułap chmur i mgły, które w znacznym stopniu ograniczają widzialność i utrudniają orientacje w terenie.
W wyższych partiach Tatr Wysokich występują jeszcze niewielkie płaty twardego śniegu.W tych miejscach należy zachować szczególną ostrożność, gdyż wejście na taki śnieg grozi niebezpiecznym w skutkach poślizgnięciem.
Planując wycieczkę w góry należy pamiętać o odpowiednim obuwiu , a także o tym, że pogoda może ulec gwałtownej zmianie i trzeba być przygotowanym na deszcz, wiatr, oraz znaczne ochłodzenie. NA ORLEJ PERCI, NA ODCINKU ZAWRAT - KOZI WIERCH OBOWIĄZUJE JEDEN KIERUNEK RUCHU. ODCINEK TEN MOŻNA POKONYWAĆ TYLKO W KIERUNKU WSCHODNIM, TZN. OD ZAWRATU W STRONĘ KOZIEGO WIERCHU.

UWAGA!
- Na Ścieżce nad Reglami, między Kalatówkami, a Doliną Białego (pod Zameczkami) jest uszkodzony mostek i prosimy w tym miejscu zachować ostrożność.
- Niewielkie utrudnienia związane z remontem szlaków występują: w Krowim Żlebie, na odcinku Beskid- Liliowe, oraz w rejonie Świstowej Czuby.
- Przypominamy o zakazie wprowadzania psów na teren TPN.
- W przypadku spotkania niedźwiedzia należy wolno i spokojnie oddalić się.

UWAGA:
Na drodze do Morskiego Oka, Starosta Tatrzański prowadzi remont osuwisk. Na zagrodzonych odcinkach ruch pieszy i kołowy odbywa się wahadłowo.
Przejazd jest dopuszczony tylko dla wozów konnych i pojazdów służbowych. Zezwolenia na wjazd innych pojazdów nie są wydawane.
Po 20 sierpnia (najpóźniej 1 września) cała droga od Wodogrzmotów Mickiewicza (powyżej placu postojowego) dla ruchu pieszego i kołowego będzie zamknięta. Można będzie przejść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i Doliny Pięciu Stawów Polskich. Odcinek Wodogrzmoty Mickiewicza - Morskie Oko będzie zamknięty.
Zagrożenia:
W czasie burzy należy jak najszybciej zejść ze szczytów i grani, oraz opuścić otwarte przestrzenie i okolice cieków wodnych.
Wycieczki w wyższe partie Tatr wymagają dużego doświadczenia. Prosimy o zachowanie rozwagi i ostrożności.

źródło: tpn.ploceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms