PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2008-08-02 16:16:02      

Tybet znów otwarty dla turystów

ocena: 2.83przeczytano 10 razy


Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że władze Chińskiej Republiki Ludowej powiadomiły, iż Specjalny Autonomiczny Region Tybet (SART) został ponownie otwarty dla zagranicznych turystów. Obecnie obowiązujące zasady wjazdu i podróży do Tybetu zostały przekazane biurom turystycznym przez Tybetański Urząd ds. Turystyki. Przy planowaniu podróży należy mieć na względzie:

1. Na wjazd do SART, podobnie jak poprzednio, wymagane jest uzyskanie pozwolenia. Należy je załatwić przed wyjazdem do Tybetu. Bez wcześniejszego uzyskania pozwolenia nie będzie można dokonać zakupu biletów na pociąg lub samolot.
2. Celem odwiedzenia szeregu regionów w Tybecie wymagane jest posiadanie dodatkowo oddzielnych pozwoleń.
3. Każdy cudzoziemiec podróżujący do Lhasy musi być członkiem grupy turystycznej. Wielkość grupy powinna wynosić co najmniej 2 osoby, jednak minimalna liczba może być zwiększona do 3 lub 4 osób.
4. Wszystkie osoby w grupie turystycznej muszą mieć to samo obywatelstwo oraz posiadać paszport tego samego państwa.
5. Zgodnie z wymogami władz chińskich wszystkie formalności związane z podróżą do Lhasy muszą być załatwione w terminie 10 dni roboczych przed planowanym wyjazdem.
6. Rezerwacja hoteli musi być dokonana z wyprzedzeniem, a cały program wycieczki turystycznej zaplanowany przed przyjazdem.
7. Wszystkie wycieczki do Lhasy i Tybetu odbywają się w towarzystwie przewodnika (pilota) turystycznego, który musi być wynajęty przed przyjazdem oraz towarzyszy turystom przez cały okres podróży po Tybecie.

źródło: msz.gov.ploceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms