PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2009-03-01 14:31:12      

Iceland Express z Krakowa do Reykjaviku

ocena: 3.00przeczytano 17 razy


Kraków, jako drugie polskie miasto po Warszawie, będzie miał bezpośrednie połączenie ze stolicą Islandii, Reykjavikiem. Połączenia na tej trasie od początku czerwca rozpocznie miejscowy przewoźnik Iceland Express.

Jak poinformowała w poniedziałek Justyna Zajączkowska z Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice (MPL), w sezonie letnim od 4 czerwca realizowany będzie jeden lot w tygodniu - w czwartki, w godzinach wieczornych.

Iceland Express to tania linia lotnicza oferująca przeloty między Islandią aá14 europejskimi portami lotniczymi: w Skandynawii, Francji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Szwajcarii i Polsce. Przewoźnik ma samoloty Boeing 737-700.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice (MPL) jest drugim co do wielkości (po warszawskim Okęciu) lotniskiem w Polsce, które w całym zeszłym roku obsłużyło 2,9 mln pasażerów. Po raz pierwszy od 2003 roku lotnisko odnotowało spadek liczby podróżnych, który wyniósł 4,7 proc. w porównaniu z rekordowym 2007 rokiem.

Obecnie na krakowskim lotnisku działa 16 przewoźników regularnych, którzy obsługują 44 połączenia do 35 lotnisk w 30 miastach. Port obsługuje również ponad 20 przewoźników czarterowych.

źródło: onet.pl


oceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms