PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2009-04-27 11:15:52      

Świńska grypa - Meksyk, USA, Kanada

ocena: 0.00przeczytano 36 razy


MSZ informuje, że w okresie od lutego do kwietnia br. wykryto na terenie Meksyku kilkanaście lokalnych ognisk nowej, zjadliwej odmiany wirusa grypy, głównie w Dystrykcie Federalnym oraz następujących stanach: Baja California, Hidalgo, Veracruz, Tlaxcala, Chihuahua, San Luis Potosi. W razie pojawienia się symptomów choroby (gorączka, apatia, brak apetytu inapady kaszlu) należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Należy unikać przebywania w dużych grupach oraz przestrzegać zasad higieny, szczególnie wymogu stosowania maseczek ochronnych.

Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne i dalsze badania wirusologiczne zarówno w Meksyku, jak i USA. Uprzednio nie zanotowano przypadków zakażenia ludzi wirusem grypy świń typu A/H1N1, obecnie wyizolowanego w Meksyku i USA. Wirusy zidentyfikowane w Meksyku i USA są genetycznie identyczne. Większość przypadków zachorowań dotyczyło zdrowych i młodych ludzi. Ze względu na geograficzne rozprzestrzenienie się wirusa, a także nietypowe grupy wiekowe, które zostały dotknięte, zaistniała sytuacja, w opinii ekspertów, winna być traktowana ze szczególną uwagą. WHO pozostaje w ścisłym kontakcie z władzami USA, Meksyku i Kanady w celu dokładnego wyjaśnienia sytuacji. Więcej informacji na temat grypy świń można znaleźć na stronie internetowej GIS w dziale Grypa.

W związku z powyższymi informacjami, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom RP zachowanie ostrożności podczas podróżowania w rejonach objętych zagrożeniem. Obywatelom polskim zamierzającym udać się do Meksyku, USA i Kanady, do rejonów, w których występuje zagrożenie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, sugeruje przesunięcie terminu podróży do czasu całkowitego opanowania ognisk epidemii.

źródło: msz.gov.pl

oceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms