PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2009-06-12 20:35:38      

Poznań za pół ceny

ocena: 3.00przeczytano 17 razy


Już w ten weekend 13 i 14 czerwca w Poznaniu akcja turystyczna bez precedensu. W wybranych hotelach, restauracjach, muzeach będzie o 50% taniej. W ten weekend taniej oznaczać będzie też lepiej. Dla turystów przygotowano szereg dodatkowych, niedostępnych zwykle atrakcji...

Gospodarni i oszczędni poznaniacy oszaleli i tną ceny! Takie wrażenie odniosą turyści, którzy w weekend 13-14 czerwca odwiedzą Poznań. Tanie będzie w 17 hotelach i 18 restauracjach. 13 muzeów otworzy swoje podwoje zupełnie za darmo, a w niedzielę w sprzedaży będą tylko bilety ulgowe. Tanie będzie w ZOO, w którym niedawno otwarto jedną z największych w Europie Słoniarni, taniej będzie w ogromnej poznańskiej palmiarni.

Turyści, których skuszą niskie ceny będą mogli brać udział także w darmowych przechadzkach Traktem Królewsko-Cesarskim. Odkryte zostaną zamknięte zazwyczaj podziemia poznańskiej fary i komnaty Zamku Cesarskiego. Dla zwiedzających udostępniony zostanie zamknięty na co dzień XIX-wieczny pruski fort, którego zwiedzanie uwieńczy inscenizacja historyczna prezentującą potyczkę wojsk polskich i niemieckich w trakcie kampanii wrześniowej w 1939 roku. Oprowadzanie po forcie będzie odbywało się w historycznych mundurach, przewidziany jest też obóz wojskowy, zabytkowe pojazdy, stoisko księgarskie oraz wojskowa grochówka.

Dla tych, których nudzi zwiedzanie z przewodnikiem przygotowaliśmy specjalną edycję gry miejskiej, czyli nowego, ekscytującego sposobu na zwiedzanie miasta rodem z "Kodu Leonarda da Vinci". Miasto zamieni się na cały dzień w planszę do gry, a wskazówkami w grze będą pozacierane inskrypcje, ukryte rzeźby i detale architektoniczne. Tym razem gracze ścigać się będą o klucze do wielkiej skrzyni, wystawionej na Starym Rynku.

Weekend 13-14 czerwca to także dwa ostatnie dni Jarmarku Świętojańskiego oraz szansa na udział w największym w tej części Europy festiwalu muzyki etno - Ethno Porcie. Dodatkowo w sobotę zaskoczy wszystkich "Urban Legend" - festiwal sztuki, które rozegra się w blisku trzydziestu miejscach miasta - na ulicach, placach, dziedzińca.. Tego dnia artystki i artyści zaproszą publiczność do odkrywania alternatywnych opowieści o Poznaniu. Na ulicach usłyszymy między innymi jęki torturowanych czarownic...

Więcej informacji: http://www.poznan.pl/mim/public/publikacje/pages.html?id=10806&instance=1017&lang=ploceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms