PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2009-07-31 13:15:54      

Zamachy na Majorce

ocena: 2.88przeczytano 225 razy


Na Majorce rozbrojono drugą bombę podłożoną pod samochodem gwardii cywilnej. Znajdowała się ona blisko miejsca zamachu, w którym w czwartek zginęło dwóch funkcjonariuszy - poinformował rzecznik gwardii.

"Drugą bombę umieszczoną pod radiowozem znaleziono przed koszarami zniszczonymi w pierwszym zamachu. Została już unieszkodliwiona" - powiedział.

Czwartkowy zamach prawdopodobnie został przeprowadzony przez baskijskich separatystów z ETA w przeddzień 50. rocznicy jej powstania. W środę w zamachu w Burgos na północy Hiszpanii, o który również podejrzewana jest ta organizacja, ranne zostały 64 osoby.

Majorka, bardzo popularna wśród turystów, po eksplozji, do której doszło około godz. 14, została tymczasowo zablokowana, co ma uniemożliwić zamachowcom ucieczkę z wyspy.

Na dwie godziny zamknięto również tamtejsze lotnisko, trzecie w Hiszpanii pod względem liczby pasażerów. Otwarto je ponownie około godz. 18. Na wyspie, na którą tysiące turystów przypływa promem, nadal zamknięte są porty.

Na Majorce rozmieszczono też siły bezpieczeństwa w ramach operacji "Jaula" (hiszp. klatka), mającej na celu ujęcie zamachowców. Wybiera się tam szef hiszpańskiego rządu Jose Luis Zapatero i minister spraw wewnętrznych Alfredo Rubalcaba, który będzie nadzorował dochodzenie. W rozmowie z nimi zamachy potępił król Juan Carlos.

źródła: onet.pl

Informacja o kolejnych zamachach na Majorce - kliknijoceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms