PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Wiadomość

data dodania: 2009-09-01 14:42:26      

Bankructwo SkyEurope

ocena: 3.00przeczytano 11 razy


Zbankrutowały słowackie tanie linie lotnicze SkyEurope. Informacja zaskoczyła podróżnych, którzy oczekiwali w długich kolejkach na odprawę w Bratysławie. Dyrekcja spółki poinformowała o bankructwie tłumacząc się trudnościami finansowymi.
Na lotnisku w słowackiej stolicy stoi nadal kilka samolotów SkyEurope, a w hali odpraw panuje chaos.

Setki rozgoryczonych podróżnych czekają na inne połączenia. Spółka przestała sprzedawać bilety na swojej stronie internetowej.

Agonia SkyEurope trwała już od dłuższego czasu. W sierpniu wiedeński port lotniczy odmówił obsługiwania samolotów spółki. Kierownictwo postanowiło wówczas przenieść bazę na lotnisko w Bratysławie, ponieważ na Słowacji spółka uzyskała ochronę przed roszczeniami wierzycieli i otrzymała nowego inwestora. Ale i to rozwiązanie niewiele pomogło.

Wczoraj ze względu na niezapłacone paliwo także lotnisko w Paryżu odmówiło obsługiwania pasażerów lotów SkyEurope. Wcześniej samoloty spółki zablokowały władze lotniska w Bukareszcie.

Tanie linie lotniczne SkyEurope zostały założone w 2001. Główna baza linii znajdowała się na międzynarodowym lotnisku w Bratysławie, pozostałe - w Budapeszcie, Pradze i Wiedniu.

Linie obsługiwały 44 trasy do 30 portów docelowych i nigdy nie przyniosły zysków. Do roku 2007 spółka posiadała również bazę na lotnisku w krakowskich Balicach.

Obrót akcjami spółki SkyEurope został zawieszony

źródło: http://gielda.onet.pl/zbankrutowaly-slowackie-tanie-linie-lotnicze-skyeu,18726,3031822,1,news-detal

oceń wiadomość:


skomentuj wiadomość:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do artykułu:

© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms