PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Porady podróżników

kategoria: Jedzenie data dodania: 2010-06-08 21:07:10      
autor: Gacus,

Jedzenie w Australii

Australia

ocena: 3.25przeczytano 251 razy


Jedzenie w Australii przypomina to z USA. Oparte na stekach, burgerach, solidne porcje, których nie trzeba zamawiać w formie Extra Large, bo będa nas musieli wynosić. Najlepiej zjadać je w przydrożnych motelach, zajazdach, przy kempingach i stacjach benzynowych, wtedy wiemy, że mamy do czynienia z potrawą dla australijskiego farmera. Jak to więc generalnie wygląda:

a) rzeczone steki i burgery, również z kangura, Wołowina z frytkami i z sałatkami - min. 15-20 AUD. Oczywiście ceny w Sydney czy Melbourne drastycznie rosną.
b) zestaw w McDonalds, Hungry Jack (Burger King) - 6-7 AUD
c) włoskie restauracje - 13-15 AUD za podstawowe danie w formie spaghetti.
d) azjatyckie restauracje - obecne w dużych miastach, dania pakowane do kartonika zaczynają się już od 5 AUD. Często organizowane są targi, kulinarne festiwale, na których można spotkać sporo takich dostawców z Korei, Japonii, Chin czy Tajlandii, bo imigrantami z Azji Australia stoi
e) supermarkety, takie jak Woolworth oferują masę gotowych dań, tylko do podgrzania. Lasagne, pizza i inne mrożonki to koszt kilku dolarów. Jako że każdy australijski hostel ma świetnie wyposażoną kuchnię, takie rozwiązanie jest dobre dla osób z ubogim budżetem.
f) korzystając z Hospitality Club, często można załapać się na jakieś wspólne gotowanie i jedzenie. Dorzuca się 5-10 dolarów, każdy coś miesza w garnku i wychodzi całkiem smakowite jedzenie. Warto pomieszkiwać u rzeczonych Azjatów, oni na prawde dobrze gotują.
g) kupując czy też wypożyczając auto, w spadku z reguły dostajemy cały sprzęt do przyrządzania kempingowych potraw. My nawet kieliszki do wina odziedziczyliśmy, a gril i kuchenka gazowa to normalka w takich przypadkach.

Reasumując - w Australii z głodu nie zginie :)

oceń artykuł:


skomentuj poradę:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do porady:


  Australia

Informacje o kraju: Australia
Flaga - Australia
KONKURS NA RELACJĘ Z PODRÓŻY


© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms