PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Porady podróżników

kategoria: Noclegi data dodania: 2010-06-12 09:27:38      
autor: lbt,

Spanie na lotniskach

ocena: 3.18przeczytano 187 razy


Choć spanie na lotnisku może się początkowo wydawać dziwne, to warto je rozważyć w czasie niskobudżetowej podróży, szczególnie gdy nasz samolot odlatuje bądź przylatuje późno w nocy.
Na wszystkich większych lotniskach można spotkać wiele osób, które spędzają noc na lotnisku w oczekiwniu na swój samolot bądź dalszy transport. Jeżeli będziesz kolejną osobą, która zdecyduje się spać na lotnisku, to nikogo to nie zdziwi :).
Każde lotnisko jest inne, więc przed planowaniem takiego darmowego noclegu należy dowiedzieć się kilku rzeczy o lotnisku. Podstawową rzeczą jest sprawdzenie, czy lotnisko nie jest zamykane na noc. Jeżeli jest, to o którejś godzinie zostaniemy poproszeni o opuszczenie terminalu i może się okazać, że zostaniemy na dworze przed lotniskiem bez żadnej możlwości transportu.
Warto poszukać w Internecie informacji, jak ochrona lotniska ustosunkowuje się do osób śpiących oraz gdzie jest najlepsze miejsce do spania. Większość ławek na lotniskach jest poprzedzielanych podłokietnikami, co uniemożliwia położenie się wzdłóż, ale zdarzają się też bez podłokietników, co gwarantuje wygodę ;)
Często można po prostu rozłożyć matę i zdrzemnąć się na podłodze.
Niezastąpionym źródłem informacji na temat lotnisk i możliwości spania na nich jest strona http://www.sleepinginairports.net/ w języku angielskim.

oceń artykuł:


skomentuj poradę:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do porady:
KONKURS NA RELACJĘ Z PODRÓŻY


© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms