PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Porady podróżników

kategoria: Transport data dodania: 2011-10-06 19:26:00      
autor: lbt,

Z jaką agencją na Salar?

Boliwia

ocena: 2.88przeczytano 537 razy


Wygląda na to, że wszyscy sprzedający wycieczki na Salar ściemniają. Ta sama osoba mówi, że agencja nie ma znaczenia, bo i tak wszystkie agencje organizują wyjazdy razem, a później wymienia zalety swojej agencji nad innymi.
Większość agencji ma kierowców kontraktowych, ale nie wszystkie!

Cena wyjściowa trzydniowej wycieczki obecnie to 700Bs, w sezonie podobno może być 800Bs.

Wybraliśmy agencję "Brisa", której biura znajduje się na przeciwko dworca kolejowego, dwie agencje w lewo od hotelu Avenida. Agencja ma własne samochody i zatrudnionych kierowców. Wszystko co uzgodniliśmy przed wyjazdem zostało spełnione. Udało się odłożyć część płatności na po powrocie i być może to pomogło.
Jechaliśmy jednym samochodem, co było dla nas dużo lepsze niż np. 5 samochodów cały czas razem.
Pozostałe osoby jadące z nami kupiły wyjazd przez pośredników i tylko u jednej osoby wszystko było ok. Para Brazylijczyków kupiła wycieczkę z noclegami w pokojach dwuosobowych z łazienką i za nic miała nie dopłacać. W drugim noclegu nie ma wcale takiej możliwości, a w pierwszym prysznic jest płatny. Pani w agencji raczej powinna o tym wiedzieć. Koreańczyk jadący do Chile nie dostał biletu na autobus z granicy (który był w cenie) i musiał opłacić wjazd do parku narodowego, który też miał już niby wliczony. Agencje wykorzystują fakt, że klient nie wróci się wykłucać, bo przecież miał jechać do Chile...

Za wycieczkę zaplaciliśmy ostatecznie 620Bs, co było ofertą trochę droższą od innej, którą rozważaliśmy. Tam miał być jeszcze hotel na noc przed wyjazdem w cenie, ale gdy stargowaliśmy też cenę za pokój w hotelu wyszło niewiele więcej.

Nasz kierowca ma na imię Enrique i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Całość wycieczki także odbyła się dla nas bez zarzutu, jedzenie, noclegi itp.

oceń artykuł:


skomentuj poradę:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do porady:


  Boliwia

Informacje o kraju: Boliwia
Flaga - Boliwia
KONKURS NA RELACJĘ Z PODRÓŻY


© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms