PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Porady podróżników

kategoria: Jedzenie data dodania: 2012-03-08 09:26:52      
autor: lbt,

Jedzenie na Kubie

Kuba

ocena: 3.00przeczytano 144 razy


W każdym miejscu, gdzie pojawiają się turyści jest pełno restauracji turystycznych, w których płaci się w CUC. Ceny są wysokie, porównywalne do europejskich.
W każdym miejscu da się też znaleźć restauracje dla Kubańczyków, w których płaci się w CUP i ceny są znacznie niższe. Jedynie w Trynidadzie nie udało nam się w takiej restauracji zjeść, ale tylko dlatego, że obsługa chciała na nas sobie dorobić i mimo, że było także menu w CUP, albo znikało, albo mówili nam, że nie możemy. Przepisów takich nie ma i we wszystkich innych miejscach jedliśmy za CUP.
W Vinales restauracja "Las Brisas" serwuje danie w dwóch walutach. Dania są te same, a ceny zupełnie inne, rzeba poprosić o menu w moneda nacional. Może w wersji turystycznej dania są trochę większe i lepiej podane, ale przede wszystkim dla turystów zawsze są dostępne, a przydział za CUP się kończy. Porcje są niewielkie, lepiej od razu zamówić co najmniej dwie.
W Remedios elegancka restauracja pod arkadami w pobliżu mniejszego kościoła - pyszne jedzenie, ogromne zestawy od 30CUP, do tego tani, wyciskany sok. Wspaniałe miejsce!
W resauracjach dla Kubańczyków do jedzenia zawsze podawana jest woda z kranu, za darmo. Wodę z kranu piliśmy, w Hawanie powiedzieli nam, że w całej Hawanie nie ma z tym problemu, w innych miejscach trochę bardziej uważaliśmy np. gotowaliśmy.
Bardzo często i wszędzie można kupić tanie jedzenie w "oknach". Sprzedawane są spaghetti (10CUP), niby-pizza (od 5 CUP, przez 10CUP już z szynką, do 25CUP pyszna, ale tylko w Hawanie), pizzeta (kawałek 2CUP), kanapki (od 3 do 10CUP), soki owocowe domowej roboty, pyszne! (od 2CUP). Jedliśmy wszystko i wszędzie, nie zatruliśmy się ani razu. Dużego problemu raczej z tym nie ma, ale to już zależy od indywidualnych predyspozycji.

oceń artykuł:


skomentuj poradę:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do porady:


  Kuba

Informacje o kraju: Kuba
Flaga - Kuba
KONKURS NA RELACJĘ Z PODRÓŻY


© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms