PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Porady podróżników

kategoria: Transport data dodania: 2010-05-10 23:23:18      
autor: Gacus,

Transport na Malcie

Malta

ocena: 3.00przeczytano 444 razy


LOTNISKO - MIASTO-> stała cena na taksówki - 17 euro do Valetty, 19 euro do Sliemy, coś tam będą cwaniaczki taksówkowe kręcić, naciągać, ale to żadne cwaniaki. Ostatni autobus odjeżdża między 20.30-21! Jak się załapiemy, to kosztuje 0,47 e (ok. 30-40'), jak prawie wszystkie na wyspie, oprócz tego z Valetty do Cirkewwa, skąd odpływa prom na Gozo (wtedy autobus kosztuje 1,17 e i jedzie prawie 1h). Warto pomyśleć o wypożyczeniu auta już na lotnisku, kiedy spóźniliśmy się na ostatni autobus. Lotnisko przyjemne, małe, ale świeżutkie i czyściutkie.

AUTOBUSY na wyspie: jeżdżą trochę jak chcą, kierowcy są ich właścicielami, ale ogólnie nie jest najgorzej. Jakiś tam rozkład obowiązuje, trzeba uważać, bo ostatni promo z Gozo (a w sumie to pływają prawie całą noc) przypływa długo po tym, jak odjeżdża ostatni bus do La Valetty. Busy odjeżdżają natychmiast po opróżnieniu się promu.

PROM na Gozo: płynie 30' i kosztuje 4,65 euro RETURN (w powrotną drogę nie sprawdzają biletów). Na pokładzie bar. Można spokojnie wjechać na pace jakiegoś vana za darmo. Pływa mniej więcej co 30' (http://www.gozochannel.com/timetable.asp?w=1)

AUTO: ruch lewostronny, ale bardzo spokojny. Mając auto, mamy całą wyspę w kieszeni. Całą. Każdy kamień. Praktycznie nie ma żadnych ograniczeń, gdzie wjeżdżać, a gdzie nie. Parkowanie chyba też bezproblemowe, bez opłat, chyba że w La Valetta. Ceny od 25 do 35 euro/dzień (plus 5 e ubezpieczenie nieobowiązkowe oczywiście). Warto zarezerwować np. przez stronę easyjet i odebrać już na lotnisku.

oceń artykuł:


skomentuj poradę:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do porady:


1. 2010-07-26 18:22:04
gość:
Dzieki. Dzis skorzystam z porad :)


  Malta

Informacje o kraju: Malta
Flaga - Malta
KONKURS NA RELACJĘ Z PODRÓŻY


© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms