PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Porady podróżników

kategoria: Noclegi data dodania: 2010-05-16 16:33:59      
autor: Gacus,

Noclegi w Australii

Australia

ocena: 3.00przeczytano 229 razy


Australia to piękny kraj. Przepiękny nawet. Ale żeby piękna doświadczyć i go utrzymać, trzeba czasem zapłacić. Słono w Australii zapłaci się właśnie za nocleg, ale może starać się tego uniknąć. Podzielmy noclegi na kilka kategorii:

1. darmowe
a) w bagażniku wynajętego lub kupionego auta. Koniecznie kombi, wtedy składamy tylne siedzenia i budujemy wygodną kanapę dla 2 osób, wcześniej wypakowując torby i plecaki, zabezpieczając je odpowiednio przed psami dingo i kangurami.

b) pod gołym niebem, to nie jest w Australii zakazane. Bierzemy karimatkę, śpiwór, rozpalamy ognisko, zapraszamy Australijską dziewczyną z prowincji, zafascynowaną Europą i popijamy lokalne piwo, ale nie Foster. Wady: może się zdarzyć, że odwiedzą nas wspomniane psy dingo albo jeden z żyjących w Australii węży czy pająków (ale one raczej do ogniska się nie zbliżają).

c) Hospitality Club albo Coach Surfing -> prężnie w Australii działają, domy są duże, gospodarze i gospodynie otwarci, nie spodziewajmy się jednak wielkiej liczby hostów na rynku, czekających na nas w jakiejś mieścinie z outbacku, konkurencja może być spora, więc bukujemy gospodarza dobrze zawczasu.

d) bezobsługowe pola campingowe w outbacku. Często płaci się przy wyjeździe do specjalnego pudełka... nie ma szlabanu, nie ma niczego... pozostawiam to sumieniu kempingowiczów...

2. bardzo tanie
a) obsługowe pola kempingowe - liczmy 10-15 AUD za łebka. Pola jak pola, jest łazienka, jakaś świetlica, wychodki, jest wola poznania ze strony sąsiadów. Osoby numer 2,3,4 z samochodu, namiotu zawsze mogą przejść przez bramkę "jak gdyby nigdy nic" ... w Australii obsługa z reguły zawsze ograniczona jest do minimum, ciężko w tym kraju 22 milionom obywateli obstawić 7,5 mln km2....

3. mniej tanie
a) wieloosobowe sale w hostelach - 20-30 AUD (50-75 zł), do kupienia na hostelworld.com lub na miejscu. Taki hostel to centrum lokalne wydarzeń wszelakich, można tam kupić sprzedać samochód, wycieczkę, współtowarzysza podróży, znaleźć pracę, sprzedać dobytek, zostać na tydzień i przedłużyć do kilku lat. Wszystko. W hostelach często jest jakiś basen, na Northern Teritory trzeba jednak uważać, czy nie pływa w nim już jakiś Sweetie Crocodile (ale znacznie mniej groźny niż Saltie Croco).

4. Dość drogie
a) za około 150-200 zł można mieć dwójkę w motelo hotelu najniższej kategorii

5. Najbardziej drogie
a) zorganizowane wycieczki w outback - 3 dniowa kosztuje 1000-1500 zł, łatwo policzyć, że to jeden z najdroższych noclegów w Australii.


oceń artykuł:


skomentuj poradę:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do porady:


  Australia

Informacje o kraju: Australia
Flaga - Australia
KONKURS NA RELACJĘ Z PODRÓŻY


© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms